Čtvrtek 28. leden 2021
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Zeman: Krize na Ukrajině byla pouhá chřipka!

Autor: shp - 
26. září 2014
21:44

Za pouhou chřipku označil český prezident Miloš Zeman krizi na Ukrajině. Prohlásil to rusky při projevu na Rhodosu, informoval web iDnes.cz. Konflikt si přitom vyžádal již více než 3500 obětí!

Český prezident opět pronesl kontroverzní projev. Jeho hlavní podstatou bylo sdělení, že Islámský stát představuje hrozbu pro celý svět. S tím se ztotožňuje většina světových vlád.

Zeman pronesl i nevhodný vtip na adresu zavražděných amerických novinářů, obětí Islámského státu. „Na televizních obrazovkách vidíme všichni popravy novinářů. Mimochodem já, jako všichni politici, novináře, hlavně politické komentátory nenávidím, ale přesto se mi takový přístup k novinářům zdá nepřijatelný,“ řekl.

Jenže Zeman se věnoval i konfliktu na východě Ukrajiny. Ten je podle něj občanskou válkou a označil ho za pouhou chřipku.

Vyzval také ke zrušení sankcí proti Rusku. Ty zavedla Evropská unie a USA, aby země přestala vyzbrojovat proruské separatisty a posílat na východ Ukrajiny ruské vojáky.

„Sankce libovolného typu jsou překážkou dialogu civilizací. Ti, kteří jako zbraň politického boje podporují sankce, vystupují proti fungujícímu dialogu civilizací. A místo dialogu přichází pouhé mlčení. A nic víc,“ řekl Zeman podle webu.

beruska.07 ( 29. září 2014 18:26 )

Ty nejen že tu píšeš lživou propagandu, ty tu přímo lžeš Stačí zhlédnout pár originál videí s Putovými proslovy, to vydá za sto upravených a oblbujícími komentáři vybavených dokumentů. A ekonomicky je Rusko v prd/eli. To není problém zase zjistit ze statistik a dalších údajů pro země co s Ruskem obchodují.

beruska.07 ( 29. září 2014 18:20 )

Záminka dobrá, jinak nic...

beruska.07 ( 29. září 2014 18:19 )

přesně babcaa

beruska.07 ( 29. září 2014 18:18 )

Prd si brání. Putinovy záměry byly od začátku útočné a kořistnické

beruska.07 ( 29. září 2014 18:17 )

Tady jde o zdravý rozum, dobrou paměť, o ignoraci komentářů k dění a zdravý úsudek, ty českomédiální bublino

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud