Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Bělobrádka za sražení souseda na mopedu nepotrestají

Vicepremiér Bělobrádek nebude za nehodu potrestán  (Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan, Policie ČR)
Autor: ČTK - 
23. června 2014
14:30

Vyjížděl z vedlejší silnice, když v tom srazil autem Vladimíra M. (59) na mopedu, který musel být převezen k ošetření do nemocnice. K nehodě Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) došlo v březnu v Náchodě. policie ji vyšetřovala pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Vicepremiér však potrestán nebude.

Policie ukončila vyšetřování dopravní nehody vicepremiéra a šéfa KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Náchodský státní zástupce Vladimír Štěpánek podle informací České televize návrh na potrestání podmíněně odložil na zkušební dobu dvou let.

Bělobrádkovi v případě prokázání viny hrozilo až roční vězení či zákaz činnosti. Muže, který bydlí poblíž jeho bydliště, prý neviděl přijíždět. "Při přejíždění hlavní vozovky do mě narazil člověk, který jel na mopedu, nebo na babetě," popisoval tehdy lidovecký předseda.

"Já jsem v podstatě zaznamenal náraz a potom jsem zaznamenal přilbu, která přeletěla přes auto," dodal. Jasně také tehdy odmítl, že by mohl mít při řízení sníženou pozornost kvůli lékům na roztroušenou sklerózu, které užívá.

Jako místopředseda vlády má Bělobrádek právo na služebního řidiče, ne vždy jej ale využívá. Bělobrádek havaroval už v minulosti, když zhruba před dvěma lety nedobrzdil vůz a narazil v koloně v Praze. Nikdo podle něj tehdy nebyl zraněn.

1917 ( 7. července 2014 18:50 )

Pan Bělobrádek,jako správný katolík se pomodlí a Duka mu zařídí odpuštění za nějaké další restituce. Církev má přece zkušenosti s prodáváním odpustků. Nadlidé jsou prostě nadlidé!!!!!!

aluman ( 24. června 2014 00:08 )

Článek je zavádějící, není se čemu divit, jde o bulvár.... Byl obejit, zcela na hraně zákonnosti, řádný postup při kterém by mu musel být udělen zákaz řízení. To se neděje zadarmo. Navíc spoléhat na jeho kritičnost k jeho zdravotnímu stavu po této nehodě kterou jasně zavinil jeho zdravotní stav a účinek léků které bere, by mohl jenom blázen nebo podplacený....

ninga ( 23. června 2014 22:32 )

o tom tam nic nepíšou, nebo neumím číst ... anebo vy snad? článek je výhradně o tom, že státní zástupce rozhodl, že tento případ splňuje všechny podmínky pro odklon od obvyklé praxe, tj. vedení trestního řízení, a není třeba jej projednávat soudně. a to proto, že obviněnému hrozí maximálně 5 let odnětí svobody, k činu se doznal, litoval ho, veškerou škodu a bolestné nahradil a vzhledem k osobě obviněného a s přihlédnutím k jeho dosavadnímu životu a okolnostem případu je podmínka dostačujícím trestem za sebe i své spoluobčany doufám, že tento člověk je natolik kritický ke svému zdravotnímu stavu, že za volant už nesedne, ale přece jen je to jiný případ než epilepsie. kdybyste jen tušili, kolik lidí s RS řídí své auto, protože jinak by byli zcela imobilní. ani jinde ve světě není běžné, že by automaticky lidé v RS nesměli řídit, pouze v případě, že mají problémy s viděním

1pravda1 ( 23. června 2014 21:41 )

Bratr Bělobrádka je lékař dokonce mu v tv psal recept na léky, tak proč by mu nedal razítko to je překvapení že?

kahor ( 23. června 2014 20:59 )

Je to nesmirne jednoduche. Od zakonodarcu se ma ockavat ze pujdou prikladem v jednani podle zakona. Na ne mame mit VYSSI pozadavky, ne ze muzou srazit cloveka a vsechno je fajn. Od teto chvile musi tedy platit prejudikat ze mopedista jedouci na hlavni silnici muze srazit autem mopedistu nebo jineho jedouciho z vedlejsi slnice a tomu ridici se nic nestane. To dava logika. Proc tedy mame mit hlavni a vedlejsi silnice...???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud