Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Zaorálek nazval Rittiga lupičem: Musí kmotrovi napsat osobní dopis s omluvou. Ale ne kvůli lupiči!

Lubomír Zaorálek se musí omluvit Ivu Rittigovi za to, že jej spojil se zlatem a penězi, zabavenými při policejní razii
Lubomír Zaorálek se musí omluvit Ivu Rittigovi za to, že jej spojil se zlatem a penězi, zabavenými při policejní razii  (Autor: Foto Blesk - Daniel Černovský, ČTK)
Autor: simao, ČTK - 
17. března 2014
14:47

Lubomír Zaorálek (ČSSD) se má omluvit kmotrovi Ivu Rittigovi za to, že ho spojil s penězi a zlatem zabavenými policií při loňské razii. Nemusí se však omlouvat za označení lupič a platit odškodné ve výši 100 tisíc, což po něm kmotr požadoval! Rozhodl tak dnes soud v Praze.

Současný ministr zahraničních Zaorálek bude muset pravděpodobně zasednout ke stolu a sepsat omluvný osobní dopis Ivu Rittigovi! Ten jej žaloval za to, že ho Zaorálek loni v červnu na půdě Sněmovny nazval "lupičem".

Soud však rozhodl šalamounsky - přímo za lupiče se Zaorálek omlouvat nemusí! Omluvit se však musí za to, že Rittiga spojil se zlatem a penězi nalezenými při policejní razii při velkém zátahu na státní úředníky, politiky a kmotry na začátku kauzy Nagyová. Zlato zabavili policisté na Úřadu vlády i dalších místech.

Zaorálek 100 tisíc platit nemusí

Soud Rittigovi takové nepřiznal požadované odškodné ve výši 100 tisíc korun, které kmotr po Zaorálkovi požadoval. Rozsudek pražského městského soudu však není pravomocný.

Zaorálek během své plamenné řeči mimo jiné prohlásil, že "v této zemi si prostě všichni lidé šuškají, že pánové Rittig, (Roman) Janoušek a další jsou lupiči". Kritizoval to, že tito "lidé, kteří mají pověst jako Al Capone, komunikovali s Úřadem vlády". Rittig komunikaci s Úřadem vlády, konkrétně šéfkou premiérova kabinetu Janou Nagyovou, nepopřel. Dokonce v minulosti nechal nahlédnout do nitra své honosné vily na pomezí pražských Vinohrad, kam za ním prý Nagyová osobně dorazila.

Čí to bylo zlato?

Zaorálkův útočný projev zazněl při diskusi, kterou rozpoutal právě policejní zásah v souvislosti s kauzou Jany Nagyové (dnes Nečasové), ředitelky kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS), kdy došlo i k prohlídkám bytů a nebytových prostor dalších podezřelých - včetně podnikatelů, označovaných za pražské kmotry, Rittiga a Janouška. Policisté měli při razii zajistit 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata.

Rittig se však bránil, že nešlo o jeho zlato. A žalobu proti Zaorálkovi stavěl na tom, že zatímco označení "lupič" bylo nepřiměřenou, a tedy nepřípustnou kritikou, tvrzení ohledně milionů a zlata bylo vysloveně nepravdivé.

Zaorálek argumentoval např. tím, že Rittigova pověst nebyla dobrá už před projevem, takže ji Zaorálek svými výroky nemohl nijak ovlivnit. Nedávno byl přitom Rittig obviněn v kauze dodávky jízdenek pro pražský dopravní podnik. Stíhán je na svobodě.

123automobil ( 19. března 2014 19:11 )

123automobil ( 19. března 2014 16:37 )

Přesně ale to tady některým noshledum modrým nedochází PRÝ VYDĚLAL!!!

123automobil ( 19. března 2014 16:35 )

VYDĚLAL?!!???!O KRADL VŠECHNY A PRÝ VYDĚLAL!!!!

123automobil ( 19. března 2014 16:33 )

Myslím tím RITTIGOVI TOMU OBTLOUSEÉMU PRASETI!!!!!

123automobil ( 19. března 2014 16:29 )

Jed prosím a dej mu na čunu!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa