Rittig vtipkuje: V base jsem ušetřil za oběd! Státnímu zástupci prý usoudí zadek

Autor: ex, simao - 
25. března 2014
13:45

Tak tomuhle se říká hroší kůže. Někdo by byť krátký pobyt ve vazbě týdny rozdýchával, kmotr Ivo Rittig (51) si z něj na sociální síti Twitter dělá srandu. A nejen z vězení. Dobírá si i dozorujícího státního zástupce Adama Borgulu, kterému však prý "usoudí zadek".

Lobbista, spojovaný například s kauzou Nagyová, má na krku obvinění z praní špinavých peněz v kauze předražených jízdenek pro pražskou MHD. Žalobce požadoval vazbu pro Rittiga a jeho čtyři obchodní partnery. Neuspěl. V případě prokázání viny jim hrozí tři až osm let vězení či propadnutí majetku. To však Rittigovi nebrání o vazbě vtipkovat na Twitteru.

Rittig zpátky doma: Pohoda, golf a plány na soud

Náladu má Rittig i nadále dobrou. Ale jak ho asi doma uvítala po dalším propuštění manželka Lenka? O tom Rittig pomlčel, pouze se svěřil, že "větral peřiny", vyrazil o víkendu na golf a na procházku se psem.

Ale také se s právníky radil, jak státnímu zástupci Borgulovi "usoudí zadek". Někteří obvinění v Rittigově kauze se totiž chystají vznést žalobu kvůli svému omezení vycestování zahraničí (které soud nyní zrušil) a také kvůli dvojnásobnému zadržení. ČTK to potvrdila advokátka Karolína Babáková. "Klienti se rozhodli využít všech zákonných způsobů obrany proti nezákonnostem v této kauze. Páteční zadržení je přitom jen jedna z nich," uvedla Babáková. Chystají prý také trestní oznámení na Adama Borgulu za údajné úmyslné porušování povinností dozorujícího státního zástupce. Jak sám Rittig ostatně píše: Orlům se špatně stříhají křídla...

Rittigovy posměšky

Pátek 21.3.

„Ale zase jsem ušetřil za oběd.“

Sobota 22. 3.

"Rozdíl je v tom, že krabičkovou dietu si vybíráš dobrovolně. V base se ti o linii starají starostliví státní zástupci."

"Mně nějakej blázen Borgula (žalobce, pozn. red.) víkend nezkazí. Dneska dobrej golf, zítra porada s právníky, jak mu usoudíme zadek."

"Babička mi vyprávěla o protektoratu a tam to prej chodilo stejně. Nemyslel jsem, že to zažiju taky."

"Představte si, že mně dovolili jet domů. Vyvětrám peřiny, vyvenčím psa a půjdu si zaplavat."

Neděle 23. 3.

"Soud řekl v pátek jasně, že žádné neexistovaly (důvody k uvalení vazby, pozn. red.) nikdy. A Bradáčová přesto bude lhát dál."

"Škoda, že Borgula nemá twitter, mohli jsme se domluvit a vydělat balík."

Pondělí 24. 3.

"My se zlomit nedáme :-) Ale nezákonně zavírat každý druhý den taky ne."

Video Ivo Rittig hovoří o svém zatčení a následném propuštění 21. března. Soudce vazbu neschválil - Blesk - Ladislav Křivan

salto ( 26. března 2014 09:43 )

salto ( 26. března 2014 09:42 )

Však on Krejčíř se taky smál, ale jak je vidno, začínají se cpát tlustý do tenkejch

tenzmrtodvedle ( 25. března 2014 22:44 )

Mam Rittiga rad.Reknete kazdej uprimne,jestli by jste ty prachy nebrali? Rittig nikoho nezabiji ani nevydira,to je takovej prikladnej vekslak a smelinar,co to daleko dotahl. Do te doby,nez neuziva nasili tak je mi to jedno,at ma prachu kolik chce. Ja by jsem je tacky bral,ale nemam na to mozek a naturu jako on. Je to taky asi o stesti,kazdopadne Rittig neni urcite nejhorsi clovek,ktere by jsem na ulic mohl potkat,pravdepodobne uplne samej jako polovina lidi ktere viditye na ulici. Zadnej zloduch a mafian. Vychtralej podvodnicek.

zarazenyprd ( 25. března 2014 21:22 )

Učit krást se musí od ČSSD. Ne od Ratha se sedmi mega ve škatuli, který se nechal načapat jako malý kluk, ale třeba od Standy Grossovic, který s křííšťálovými sto mega se slušným lidem šklebí ze svého bejváku na Floridě.

japos22 ( 25. března 2014 20:11 )

samice prasete domácího

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud