Kauza Rittig: Předražené jízdenky? Hlavní svědek ukázal i na Béma a Dvořáka

Podle jednoho ze svědků v kauze Rittig si při údajné zakázce na předražené jízdenky vypomohl pražský kmotr i přes Pavla Béma a Martina Dvořáka. Všichni ale nařčení odmítají
Autor: simao - 
25. 2. 2014
10:08

Pražský lobbista Ivo Rittig čelí obvinění kvůli údajnému vyvádění peněz z dopravního podniku přes předražený tisk jízdenek. 17 haléřů z každého lístku mělo jít do kmotrovy kapsy. Odmítá to, ale hlavní svědek Vladimír Sitta z jedné ze zainteresovaných firem Právu tvrdí: Připravovalo se to dlouho dopředu. A podíleli se i někdejší primátor Bém a šéf DPP Dvořák! 

Údajná cesta nemalých peněz z Dopravního podniku hlavního města do Rittigovy kapsy měla být následující: DPP uzavřel nevýhodnou smlouvu na tisk jízdenek se společností Neograph za 34 haléřů za kus, polovina pak měla přes zprostředkovatelskou firmu Cokeville Assets z Karibiku a další zahraniční účty dotéct do kapsy Ivo Rittiga. Alespoň tak to popsal Právu Petr Soukenka z Nadačního fondu proti korupci. 

Rittig tak měl být "architektem" vývodu peněz z dopravního podniku do zahraničí. Tomuto nařčení se však usilovně brání. Policie sice obvinila pět lidí včetně Rittiga z praní špinavých peněz, jenže lobbistova reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Proti obvinění podal Rittig stížnost.

Jenže proti Rittigovi svědčí Vladimír Sitta mladší, bývalý šéf tiskařské společnosti Neograph. Ta se starala o tisk jízdenek do roku 2011, než se tisku ujala Státní tiskárna cenin.

Hlavní svědek: Šlo to přes Béma i Dvořáka

Sitta prý ve své výpovědi tvrdí: Rittig vše naplánoval se svým přítelem a spolumajitelem Neographu Janem Janků. Ale také za spolupráce s primátorem Pavel Bémem a šéfem DPP Martinem Dvořákem! "Vysvětloval to tak (Janků), že v případě, že dobře dopadnou volby v Praze, je na magistrátu dohodnuto, že pan Ivo Rittig bude mít na Dopravním podniku svého člověka, a to přímo osobu nejvyšší," cituje Právo ze Sittovy výpovědi.

Volby pak prý dobře dopadly, když Bém obhájil křeslo šéfa Prahy. "V momentě, kdy se Martin Dvořák stal generálním ředitelem, tak ho (Janků) označil právě za tu správnou osobu, na kterou čekáme a která nám díky známosti s Ivo Rittigem pomůže v zakázce jízdních dokladů," dodal podle Práva Sitta.

Vinu vedle Rittiga odmítá i bývalý šéf DPP Dvořák. Nepopírá sice, že se s Rittigem zná dlouhá léta, ale podle Dvořáka dopravnímu podniku žádná škoda nezvnikla. Sitta je pro něj pak nevěrohodným svědkem, protože je sám stíhán kvůli údajnému tunelování Neographu, upozorňuje Právo. 

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

fairmon.webz.cz ( 7. března 2014 10:03 )

Za co panebože za co Zlodějská ODS v zastoupení P.Bema opět za nic nemuže svědek který si nechal zkartovat dokumentaci o opncard copak jsou všichni tak tupí to jsme právní stát nebo stát děbilů co si nechá všechno libit fuj fuj hnus !!!

1917 ( 25. února 2014 17:13 )

Rád bych věděl jestli v té smradlevé Praze ještě něco nesmrdí.Capo di Capa tuneldědek Klaus,nejlepší primátor v historii celé galaxie kolibřík horolezec Bém,jeho milec Janoušek, ředitel ředitelů DPP Dvořák, jeho milec Rittig a další a další. A celá republika na tento lidský odpad dře a platí nehorázné daně. A jak jsou všichni vysmátí a smějí se nám do ksichtu. I v Africe je lepší pořádek. Ještě jednou nám může někdo říci abychom šli zvonit klíči! Jedině pro to aby se ta Praha zavezla chlévskou mrvou.

sores ( 25. února 2014 12:11 )

To je zase keců kolem nich, jakoby se něco změnilo když je to zveřejněné. Další taškařice a oni to dobře ví proto jsou v naprostém klidu, tak to totiž v České vesnici chodí běžně s každým prachatým politikem nebo milionářem.

salto ( 25. února 2014 11:50 )

Nic bych nerokrýval. Naopak bych jenom vykopal velikou, převelikou jámu, nahnal bych tam tu elitu národa a potom jenom potichu, potichoučku bych tu jámu zakryl....

japome ( 25. února 2014 10:52 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa