Další obvinění kmotra Rittiga: Prý kvůli tajným dokumentům BIS od Nagyové!

Autor: lvi - 
4. 3. 2014
15:43

Nové obvinění si dnes vyslechl lobbista a podnikatel Ivo Rittig. Údajně má souviset s podezřením, že bývalá ředitelka kabinetu vlády Jana Nagyová Rittigovi předávala některé materiály tajných služeb. Včetně citlivých a tajných informací BIS!

Podle serveru Lidovky.cz to měl Nagyové umožnit bývalý šéf úřadu vlády Lubomír Poul. Policie odmítla věc jakkoliv komentovat. "Obraťte se na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci," řekl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.

Ani  náměstek olomouckého vrchního státního zástupce ale věc nepotvrdil. "Vzhledem k požadavkům zákona na ochranu utajovaných informací nemohu nic potvrdit ani vyvrátit," řekl serveru Lidovky.cz.

Starosti "věčného" lobbisty 

Rittig už přitom čelí obvinění kvůli údajnému vyvádění peněz z dopravního podniku přes předražený tisk jízdenek, což ale popírá. Lobbista podal proti zmíněnému obvinění stížnost.

Údajná cesta nemalých peněz z Dopravního podniku hlavního města do Rittigovy kapsy měla být následující: DPP uzavřel nevýhodnou smlouvu na tisk jízdenek se společností Neograph za 34 haléřů za kus, polovina pak měla přes zprostředkovatelskou firmu Cokeville Assets z Karibiku a další zahraniční účty dotéct do kapsy Ivo Rittiga. Alespoň tak to popsal Právu Petr Soukenka z Nadačního fondu proti korupci. 

Rittig tak měl být "architektem" vývodu peněz z dopravního podniku do zahraničí. Tomuto nařčení se však usilovně brání. Policie ve zmíněné kauze obvinila další čtyři osoby.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

illis ( 4. března 2014 23:35 )

fotrpjotr Spíše je nechají hezky na svobodě, aby se mohli domlouvat . Ti jsou připraveni na vše, viz Nečas Nagyová, která nechce vypovídat. Šméčka .

illis ( 4. března 2014 23:33 )

jarda304 Co to plácáš, tohle není jen o počítačce peněz, prober se

illis ( 4. března 2014 23:32 )

karel

illis ( 4. března 2014 23:32 )

japome

illis ( 4. března 2014 23:31 )

Nečas už si drbe hlavu , je to vidět na fotografiích jak je nešťastný, takhle si popularitu rozhodně nepředstavoval .

Zobrazit celou diskusi
Další videa