Úterý 19. leden 2021
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Zataženo, sněžení 1°C

Bradáčová vyměnila tři elitní žalobce. Včetně toho z kauzy Viktora Koženého

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová pokračuje v personálních změnách  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: simao - 
4. března 2014
09:46

Šéfka vrchního státního zastupitelství v Praze Lenka Bradáčová se s tím nepáře. Od svého nástupu obměnila v rámci odboru, specializovaného na nejzávažnější korupční a hospodářské kauzy, již půlku z 15 žalobců. Naposledy skončili zástupci, kteří se zabývali kauzami Viktora Koženého, exministra Julínka, či miliardáře Tykače.

"Cattani v sukních" opět řádí. Šéfka Vrchního státního zastupitelství Lenka Bradáčová má v poslední době opět napilno. A to nejen kvůli kauze Rittig. Bradáčová totiž dál pokračuje v personální obměně ve vlastních řadách. Již dříve se přitom spekulovalo, že na zastupitelství "likviduje" své odpůrce.

Konec teď čeká další tři členy z elitního týmu - "zemětřesení" probíhá v 6. odboru, který se zabývá závažnými a spletitými případy hospodářské a korupční kriminality. A který má jako jediný zástupce, přímo dozorující jednotlivým kauzám. 

Odklizeni?

Deník Právo upozorňuje, že vyřazení ze specializovaného odboru postihlo zástupce Marka Solara (kauzy miliardáře Tykače a Lesů ČR), Darju Dunajovouv (případ exministra zdravotnictví Julínka) a Jaromíra Jindřicha (kauza Viktora Koženého a harvardských fondů). Bradáčová prý list ujistila, že tyhle personální šachy nenaruší vyšetřování kauz.

Trojice zástupců prý míří na odbor trestního řízení, kde budou mít na starost dohled nad krajskými žalobci. Právo připomíná, že tam v minulosti odklízeli nepohodlné zástupce, třeba Vlastimila Rampulu. Sama Bradáčová přitom loni ustála tlak ze strany ministryně spravedlnosti Rusnokovy úřednické vlády Marie Benešové, kterou nahradila Helena Válková.

Ministryně Válková chce prověřit i státní zástupce

Nová ministryně se po nástupu zaměřila na činnost Městského státního zastupitelství a požádala nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana o prověrku činnosti zástupců při kauzách Opencard a tunel Blanka. Je prý znepokojena tím, že se před soud nedaří postavit potenciální viníky. "Věří, že tato situace není nejvyššímu státnímu zástupci lhostejná a že v rámci svých kompetencí přijme příslušná opatření, například ve formě nařízení kontroly skončené věci," objasnilo ministerstvo postoj Válkové.

tomik007 ( 25. dubna 2014 23:43 )

Jakmile Blesk nekde napise "elitni" tak to je pru.ser

ipsace ( 4. března 2014 14:19 )

Kdyby LB věděla, jak je Praha zkorumpovaná, tj. asi všechna OSZ a OS, tak by je pozavírala. OSZ a OS se normálním lidem smějí do očí. Znalecké posudky (výsledky) si vždy domluví se znalci předem, s advokáty jsou domluveni také předem (koho odsoudí). St. zástupci se domlouvají se soudci podle toho, která strana má větší moc, víc peněz. Je to tzv. jedna mega mafie. Proto soudy pokaždé osvobodí údajné mafiány, které vytunelovali stát (miliony až miliardy)

jarypadlo ( 4. března 2014 12:37 )

A kdybyste snad chtěla seznam analfabetů zaměstnaných na soudech,napište na jarypadlo@seznam.cz.Pzdravy-J

zadnice ( 4. března 2014 11:22 )

Musíme doufat, že je odvolává proto, aby se konečně jmenovaní odsoudili a ne aby jim bylo v beztrestnosti tzv. nenápadně pomoženo!!! 

starypes ( 4. března 2014 10:43 )

Tak je to spravne a tak to ma byt. Rotace kadru je nutna. Dovolte mi odejit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud