Kauza Rittig: Zařídil Pospíšilovi padáka? Bojí se Bradáčové…

Autor: lvi - 
17. února 2014
09:17

Obviněný lobbista Ivo Rittig už zřejmě dva roky tušil, že se nad jeho osobou stahují pomyslná mračna. Z policejního spisu totiž vyplývá, že se v roce 2012 snažil stůj co stůj zabránit jmenování Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní v Praze.

Rovněž zmíněnou skutečnost potvrzují odposlechy z kauzy Nagyová. „Ano, je to jeden z poznatků, s nimiž pracujeme," potvrdil deníku MfD šéf protimafiánského týmu Robert Šlachta.

Podle deníku se příběh začal odvíjet už před dvěma lety, soud vrátil do funkce vrchního státního zástupce v Praze Vlastimila Rampulu a tím i jeho náměstka Libora Grygárka. Vztahový pavouk v kauze Nagyová údajně naznačuje, že lobbista Rittig byl údajně s oběma jmenovanými v kontaktu. Ramula s Grygárkem pak s Janou Nagyovou a ta, jak je známo, byla pravou rukou tehdejšího premiéra Petra Nečase. „Rittig byl schopen dávat určitá zadání,“ píše se mimo jiné ve spise. Oba exžalobci ale podle MfD zmíněná nařčení popírají.

Rittigův strašák

Poté co Rampula s Grygárkem byli přeci jen ze svých funkcí „odejiti“, tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se rozhodl jmenovat do čela vrchního státního zastupitelství „obávanou metlu mafiánů,“ Lenku Bradáčovou. Posléze byl ale náhle odvolán Pospíšil, a to na konkrétní popud Petra Nečase. Pospíšil už tak Bradáčovou nestihl jmenovat. Právě tehdy se údajně rozjela komunikace po ose RittigNagyová. Dalším účastníkem hovorů byl údajně náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák. Podle policejních informací spolu konzultovali jak jmenování Bradáčové překazit. Ostatně sma Lenka Bradáčová o zmíněné manipulaci ví. „Ano, vím to, jelikož jsem byla policií na tuto skutečnost dotazována,“ řekla zmíněnému listu Bradáčová, která byla do čela vrchního státního zastupitelství jmenována minulý čtvrtek.

V podstatě ihned si její lidé na Rittiga došlápli a obvinili lobbistu z praní špinavých peněz v kauze jízdenek pro Dopravní podnik.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

japome ( 21. února 2014 05:18 )

japome ( 21. února 2014 05:14 )

japome ( 21. února 2014 05:13 )

a není toto všechno VLASTIZRADA ??? uškodili tím nejvíc naší republice ne??

robert43 ( 18. února 2014 04:36 )

Skoda ze je vas tak malo Pani Bradacova. Delate velice dobrou praci ale jak rikam je vas malo.

okcak ( 17. února 2014 18:33 )

IQ tykve = erbova.arana ????

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud