Komunistka Semelová hájila popravu Horákové: Projev politické lůzy, říká Knížák

Komunistka Marta Semelová to schytala za svá slova o Miladě Horákové
18. 2. 2014
09:02

"Rudá poslankyně" Marta Semelová je povoláním učitelka. Teď se však rozhodla vzdělat širokou veřejnost o tom, jak to bylo s popravou Milady Horákové - že se oběť krvavého totalitního režimu ke zradě vlastně doznala... Semelová tím rozlítila řadu politiků i kulturních činitelů. Snad nejostřeji reagoval bývalý šéf Národní galerie Milan Knížák, který to označil za projev politické lůzy.

Výroky komunistické poslankyně Marty Semelové o popravě Milady Horákové a dalších děsech minulého režimu vyvolaly vlnu kritiky. V pořadu Hyde Park pochybovala o tom, že přiznání na smrt odsouzené Milady Horákové bylo vynucené...

Justiční vražda právničky je přitom jedním z černých vykřičníků v novodobých českých dějinách. A smutným důkazem bezpráví v totalitním státě. Podle Semelové však snad jednou vyhodnotí tenhle vykonstruovaný proces "objektivní historici"... A navrch přidala perly typu, že okupace sovětskými vojsky v roce 1968 byla vlastně "internacionální pomoc" a zrádce Vasil Biľak pozitivní postava.

Semelová za svá slova bude patrně čelit trestnímu oznámení sdružení ProtiAlt. Ke kritice se pak připojili i někteří poslanci její vlastní strany KSČM. Co v Hyde Parku řekl,a to považují jen a jen za její názor. "Toto je zcela osobní postoj paní Semelové a co se mne týče, nesouhlasím s ním. Ohledně procesu s Miladou Horákovou a i jinými z padesátých let bylo dokázáno, že v daných podmínkách by se kdokoli přiznal k čemukoli," řekl pro lidovky.cz místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Gazdík: Popravení nacisty si za to také mohli sami?!

Řada politiků po výrocích Semelové rozhodně nešetřila kritikou. Servítky si nebral ani místopředseda Sněmovny Petr Gazdík (STAN) v reakci pro Parlamentní listy: "Myslím, že výroky paní Semelové jsou skandálně ostudné a nebetyčně hloupé. Velice mi připomněly dobu, kterou tak skvěle evokuje film Agnieszky Holland Hořící keř a do které se nechci vracet. Jsem rád, že tyto výroky bude řešit soud. My tu máme zákon o protiprávnosti komunistického režimu a já si nedovedu představit, že by kdokoli z občanů mluvil stejným způsobem o nacismu v tom smyslu, že ti, kteří byli popraveni nacistickým režimem v koncentračních táborech, si za to mohli sami.

Knížák: Projev politické lůzy

To šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg označil počínaní Semelové v ČT za nebetyčnou hloupost. "Nevím, jestli naše paragrafy na tuto nebetyčnou hloupost stačí. Na druhé straně bylo nám jasně předvedeno, v jakém myšlenkovém světě KSČM žije," řekl kníže Parlamentním listům.

Předseda oblastního sdružení ODS pro Prahu 11 pak ostatní poslance vyzval, aby si od Semelové ve Sněmovně odsedli! "Bylo by dobré si odsednout. Odsednout od člověka, který propaguje na obrazovce veřejnoprávní televize popravu Milady Horákové. Poslankyně Semelová udělala něco, co lidský rozum nechápe. Hájí popravu, kterou zapříčinili její soukmenovci z KSČ a od které se KSČM sama velmi striktně distancovala. Dokonce komunisté Filip a Ransdorf finančně přispěli na stavbu pomníku Milady Horákové. Její prohlášení o tom, že se Milada Horáková přiznala, je opravdu otřesné, zvláště z úst učitelky," připomněl Jan Gabriel Blesku původní profesi Semelové, která na ZŠ učila např. vlastivědu.

Nejostřejší pak byl patrně bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák: "Tento pořad s postkomunistickou poslankyní Martou Semelovou byl ukázkou projevu politické lůzy."

villi ( 9. ledna 2016 18:51 )

AŤ ŽIJE KSČM !!! KSČM JE PRAVDA !!! KDO NECHCE SLYŠET PRAVDU JE ZLOČINEC,ROZVRACEČ A VLASTIZRÁDCE !!! DANĚ,PRÁCI,ŽIVOTY A JISTOTY VÁM NEBEROU KOMUNISTÉ !!! CHCETE SI DÁL UTAHOVAT OPASKY???

zabibol ( 19. února 2014 19:07 )

Komunistická zrádkyně a lhářka. Komunisti byli a jsou vrazi a zkázou každého národa, kde se objeví. Tato komunistická prostit....ka.je toho příkladem

itartas ( 19. února 2014 07:39 )

Příčiny, průběh a důsledky dějinných událostí může chápat jenom ten, který nečerpá z toho co do něho nahustili v dějepise na ZŠ, nýbrž je schopen a hlavně má zájem si přečíst fakta o těchto dějinných skutečnostech na internetu. A může začít u Ježíše Nazaretského. Tam to všechno totiž začíná.

itartas ( 19. února 2014 07:35 )

viola...za to ty to chápeš evidentně všechno a cos nevystudoval vůbec nic.

itartas ( 19. února 2014 07:32 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa