Zeman po Soči: Ruská vodka je dobrá, ale... Jeho rivalové se sešli v kině

Miloš Zeman se vrátil z OH v Soči, neúspěšní prezidentští kandidáti vyrazili společně do kina
10. 2. 2014
21:03

Zatímco Miloš Zeman si po návratu ze Soči pochvaloval stříbrný závod rychlobruslařky Sáblíkové i ruskou vodku, jeho rivalové z prezidentské volby vyrazili do kina. Na filmu Kandidát se sešla "parta neúspěšných": Karel Schwarzenberg, Jiří Dienstbier, Taťána Fischerová, Vladimír Franz a Jana Bobošíková.

Na závod žijící legendy českého rychlobruslení Martiny Sáblíkové na 3000 metrů se prezident Miloš Zeman velmi těšil. A v hledišti arény na olympiádě v Soči si ho s manželkou Ivanou Zemanovou po boku i náležitě užil. Stejně jako následných oslav. "Martině Sáblíkové jsem osobně blahopřál. Sdělil jsem jí: Moc a moc gratuluji! Říkal jsem holandskému králi, že už máte dvě zlaté medaile a jednu bronzovou, takže Vám do sbírky chyběla ještě ta stříbrná," uvedl Zeman na Facebooku.

Zeman si chválil ruskou vodku. Hruškovice je ale lepší

Po návratu zpátky do Česka pak potvrdil, že právě tenhle závod pro něj byl největším zážitkem. Stihl však absolvovat i další akce - večeři s českými sportovci a otevření Českého olympijského domu, recepci pro státníky u ruského prezidenta Putina, slavnostní zahájení her a řadu politických schůzek - především s čínským prezidentem...

Během nabitého programu si však stačil i užít. "Nejsem abstinent a nikdy jsem nepředstíral, že abstinent jsem," řekl Zeman TV Nova. "Ruská vodka je velmi dobrý nápoj," přiznal Zeman, ale jedním dechem dodal: "I když já sám dávám přednost hruškovici."

Zemanovi konkurenti vyrazili na Kandidáta

To bývalí rivalové Miloše Zemana z historicky první přímé prezidentské volby dali dnes odpoledne přednost kinu - snímku Kandidát česko-slovenské produkce, satiře právě na zákulisí prezidentských voleb. Šlo o předpremiéru, do českých kin přijde film 27. února. Žánrově propojuje černou komedii se špionážním thrillerem a a v příběhu se objeví např. herci Marek Majeský, Michal Dlouhý, Roman Luknár, Michal Kubovčík, Alice Bendová a Pavel Nový.

Film je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými, kteří tahají za nitky a vytvářejí svůj vlastní svět. ""Bohudík ještě nemají lidé takovou fantazii jako filmaři," řekl po zhlédnutí filmu ČTK Karel Schwarzenberg, Zemanův konkurent z 2. kola prezidentské volby. "Ta fikce je ve filmu hodně vyostřená, s realitou to zas až tak moc společného nemá," dodal Jiří Dienstbier, který před rokem skončil v 1. kole volby prezidenta jako čtvrtý. Kromě nich na projekci dorazili i Taťána Fischerová, Vladimír Franz a Jana Bobošíková.

krupan10 ( 11. února 2014 09:09 )

nápodobně strupe, tohle ti také přeji

gabreta ( 11. února 2014 02:50 )

Jak Schlafenberg může vědět o čem ten film je, když ho připochcanej prochrápal, jen zhasli?

luder ( 11. února 2014 02:08 )

Tak u Diestbiera je jasný, že se chtěl hlavně ukázat po boku Trautemberka, velkého to "rivala" Zemana!

namoroman ( 10. února 2014 22:10 )

Zemča má pravdu!!! Ruská vodka je top!!!
Ten film bude zajímavé vidět. Doufám, že ho nebudou stříhat

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa