Babiš běžel s dcerou do divadla: Bémova kámoše za náměstka dál nechce!

Andrej Babiš vyrazil s dcerou Vivien do divadla na Jistě, pane premiére. Se Sobotkou však dál nesouhlasí. Odmítá jako náměstka na školství "Bémova kámoše" Hulinského  (Autor: Archiv Blesku, Profimedia.cz)
Autor: simao - 
28. ledna 2014
11:44

Ani pondělní schůzka Andreje Babiše s Bohuslavem Sobotkou nepročistila vzduch ve vládní koalici. Jednalo se hodinu a půl, Babiš poté spěchal do divadla. V doprovodu své dcery zašel na představení Jistě, pane premiére. Paradoxně poté, co se Sobotkou obsazení klíčových mužů ministerstev - náměstků - nedohodl. Babiš chce na tyto posty odborníky, které si sám vybere. A dál odmítá návrhy ČSSD typu: Dejme na školství Hulinského.

Andrej Babiš se dostal do ostrého sporu s premiérem Sobotkou. Hraje se přitom o obsazení důležitých postů na ministerstvech - náměstků, kteří mají ve svých resortech tradičně velký vliv. Šéf ANO nechce na ministerstvech, která připadla ANO, náměstky z jiných stran. Dá se to vysvětlit i tak, že nechce, aby mu kdokoli koukal pod prsty. Babiš to však vysvětluje třeba tak, jako v Právu: "Náměstek má hlavně být někdo, kdo je schopný řídit určitý sektor v resortu. Potřebuji tam lidi na práci, ne aby tam byli kvůli informacím pro ČSSD."

Jistě, pane premiére.. Babiš s dcerou v divadle

Jmenování náměstků z jiných stran považuje Babiš za "hloupou tradici". "ČSSD je tam 20 let a nevnímá, co jí říkáme," myslí si Babiš v MfD. Sobotka mu přitom i nadále nutí třeba středočeského radního Jiřího Peřinu jako náměstka na ministerstvo financí. "Pan Peřina nadále zůstává nominantem sociální demokracie pro oblast daňové politiky. Budeme jednat dál v pátek," trvá si Sobotka na svém i po včerejší schůzce s Babišem.

Ke shodě nedošli, jednat budou opět v pátek. Po hodině a půl šéf ANO pospíchal do divadla Bez zábradlí na představení Jistě, pane premiérem. Jak příznačné. Na představení mu doprovod dělala dcera Vivien. "Takže zatím nic, přátelé." Tahle stručná a výstižná zpráva se přitom objevila po jednání se Sobotkou na sociálním profilu ANO. Boj o náměstky trvá dál. Je přitom důležitý - jejich pozice na ministerstvech je mnohdy neobyčejně silná. "Posunuli jsme se, ale ne tak, abychom mohli celou věc uzavřít," myslí si přitom Sobotka.

Nevidomého náměstka vezme. Hulinský mu vadí dál

Babiš však postupně přece jen ustupuje. Některé kandidáty na náměstky je schopen přijmout. Na financích již počítá se zástupcem lidovců, nevidomým právníkem Ondřejem Závodským. Na starosti by měl mít hazard. Nadále však odmítá třeba náměstka pro sport na ministerstvo školství Petra Hulinského (ČSSD). Podle Babiše jde o muže, úzce spojeného s exprimátorem Bémem a kmotry Janouškem a Hrdličkou.

Náměstek pro sport má přitom rozhodovat o miliardových investicích. Babiše proto jímá hrůza, upozorňuje na investice a čachry v Praze z Bémovy éry. "Vidím, jak je financování sportu netransparentní, rodiče a kluby nemají peníze na sportování dětí," přemítá Babiš. "Myslím, že tam dáme lepší jméno," dodává v MfD.

Náměstkem pro sport je přitom již 6 let Jan Kocourek. Přijde vám to jméno povědomé? Jde o bratra "odkláněče milionů" exministra Martina Kocourka! Ten však skončí. Sobotka by na jeho místě rád viděl vlivného člena pražské ČSSD Hulinského. Ustoupí Babiš i zde?

1912 ( 28. ledna 2014 19:40 )

právě že potřebuje mít dohled aby se nekradlo !!!!!!!

1912 ( 28. ledna 2014 19:39 )

státní správy jsou na velké h rozkrádaly peníze nic víc !!!! Tam je tolik zlodějů až až ..Ty samosprávy umí jen kráct nic víc !!!!!

1912 ( 28. ledna 2014 18:52 )

dobře děláš BABIŠI JEN AT SI ZVYKAJÍ NA JINÁ PRAVIDLA !!!!! co bylo a bývalo již nebude

japos22 ( 28. ledna 2014 16:22 )

Já to pořád necháááááápu, své spolupracovníky si snad musí vybrat sám?

lennne ( 28. ledna 2014 14:56 )

Babis nedodrzuje dohody z koalicni smlouvy, uz ted, klidne s nim souhlaste, ale neni vubec zkuseny co se tyce statni spravy, jedine o co mu jde, aby mohl cachrovat jako ti pred nim a jeste bez dozoru...zbyde na nej vic

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud