Neděle 17. října 2021
Svátek slaví Hedvika, zítra Lukáš
Polojasno 12°C

Rath v odposlechu: Kmotr Houska si připadal jako James Bond!

David Rath se v odposleších rozpovídal i o kmotrovi Romanu Hoouskovi, který byl všal loni zavražděn
David Rath se v odposleších rozpovídal i o kmotrovi Romanu Hoouskovi, který byl všal loni zavražděn  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: simao - 
8. ledna 2014
18:52

Během procesu s Davidem Rathem se dnes opět přehrávaly odposlechy z vily Kateřiny Pancové. Rath a spol. na nich mluví o kmotrech a boji s korupcí, který je podle Petra Kotta doslova "krávovina". Bývalý středočeský hejtman Rath pak tvrdil, že svému kraji opravdu vládne a nemá v něm žádného Janouška. A zajímavě se rozpovídal i o zavražděném severočeském kmotrovi Houskovi.

U soudu dnes zazněla poslední série záznamů z odposlechů Davida Ratha a jeho party z vily v Rudné u Prahy, kde žijí milenci Pancová a Kott. Obviněný exposlanec Rath, kterému za údajnou korupci hrozí až 12 let vězení, si během přehrávání opět stěžoval na špatnou kvalitu hovorů. A na přehrávání kdejakého "tlachání". Řeč se přitom tentokrát v odposleších stočila na kmotry a také boj s korupcí.

Rath se kasal: Svému kraji vládnu, Janouška tu nemám

V soudní síni tak zaznělo dalších pár dalších perel a zajímavých průpovídek z doby, kdy Rath a spol. netušili, že je někdo sleduje. Nahrávky pocházely tentokrát z dubna 2012. "Já narozdíl od Bendla tomu kraji fakt vládnu... není tady žádnej Janoušek," kasal se například na nahrávce Rath. A narážel na skandály kolem lobbisty Romana Janouška, který měl dle spekulací pod palcem pražský magistrát a volal si s kolibříkem Pavlem Bémem.

Rath s Kottem také kritizovali tehdejší proklamovaný trend v ČSSD: boj s korupcí. "Boj s korupcí je nesmysl," říká na nahrávce Rath a Kott mu přizvukuje: "Budeme bojovat proti korupci - to je krávovina!" Státní zástupce Jirát přitom Rathovu partu dál viní z korupce a manipulaci zakázek ve Středočeském kraji. Především na rekonstrukci zámku v Buštěhradu a krajských nemocnic.

Kmotr Houska jako James Bond

Při kritice boje s korupcí se přitom Rath na nahrávce zmiňuje zajímavým způsobem i o Ústeckém kraji, bývalé hejtmance janě Vaňhové a severočeském kmotru z ČSSD Romanu Houskovi, který byl však za nejasných okolností loni zavražděn. "Bude to trvat do tý doby, než zavřou prvního. Než zavřou třeba Vaňhovou s Houskou... Oni jsou to blbci, který se nechaj chytit, když si nechávaj dát padesát tisíc a připadaj si při tom jako James Bondové," zaznělo dnes v soudní síni. Nyní přijde v kauze Rath na řadu přehrávání odposlechů telefonických hovorů jednotlivých aktérů. Podle soudce Roberta Pacovského zabere nejméně dva týdny.

tenzmrtodvedle ( 13. března 2014 10:57 )

"Oni jsou to blbci, který se nechaj chytit"...... Tak Davide,kdo byl ten blbec co se nechal chytit? Rath ze sebe delal haura v odposlechach,vladnul svymu kraji,o vsem vsechno vedel a znal,proste nejvetsi machr ve snemovne... Tak to vidis Davidku,ty medvidku,zkaze predchazi pad.

fesak2 ( 25. února 2014 06:53 )

Nebylo by lepší nedělat tomuhle člověku reklamu?! Prostě ho ignorovat, to by mu prospělo daleko víc, než ten punc mediální hvězdy. Pro mne osobně je to ikona českého bezcharakterního hraboše, obyčejný sebetřední šmejd

123automobil ( 9. ledna 2014 08:00 )

123automobil ( 9. ledna 2014 07:59 )

liborzila ( 8. ledna 2014 22:48 )

Pane Rath já těm odposlechům rozumím celkem dobře , narozdíl od Vás a doufám , že minimálně 8 let Vás nemine , takhle lhát neumí každý a o to hůře , že jste to dělal jako zástupce lidu a novodobá tortura co jste čekal jiného na lidi jako jste Vy můžete být rád , že Vás nikdo dosud nezlinčoval což byste jsi i Vaši spoluobvinění jediné zasloužil. Přemýšlejte o tom než začnete Všechny kolem sebe kritizovat a urážet.V poslední větě blahopřeji Vašemu otci k tak velkému majetku .

Zobrazit celou diskusi
Další videa