Šéf hnutí ANO šokoval na tiskovce: Babiš s bradkou propagoval Agrofert

Autor: ČTK, ljš - 
6. 1. 2014
19:16

Miliardář Andrej Babiš pořádně změnil image. Jeho hladce oholenou tvář vystřídala šedivá bradka. S tou dnes předstoupil před novináře po podpisu koaliční smlouvy a hned je šokoval svou několikaminutovou propagací své společnosti Agrofert.

Šéf hnutí ANO miliardář Andrej Babiš na dnešní tiskové konferenci po podpisu koaliční smlouvy propagoval svoji skupinu Agrofert. Novinářům nabízel prezentaci s přehledem investic, které Agrofert v oblasti životního prostředí v posledních letech udělal. Reagoval tak na výtky ekologů, kteří nesouhlasí s tím, že ministrem životního prostředí se má stát zástupce ANO Richard Brabec.

Babiš věnoval skupině Agrofert několik minut proslovu. Na dotaz novinářů, proč dělal Agrofertu reklamu, pak řekl, že se jen bránil proti mediální kampani, která se proti jeho společnosti rozběhla.

Brabec vedl firmu Lovochemie patřící do skupiny Agrofert. Šéf ANO odmítl argumenty některých ekologů, že by Lovochemie a další jeho firma Deza byly největšími znečišťovateli v krajích. Babiš se koncem týdne prý chce se zástupci ekologických organizací sejít.

Ekologické organizace v dnešním prohlášení apelovaly na budoucího ministra, aby přišel s plánem konkrétních opatření. Ministerstvo životního prostředí podle ředitelky asociace ekologických organizací Zelený kruh Júlie Sokolovičové dlouhodobě nezvládá ani povinné evropské minimum.

"Po třech letech personálního rozkladu, neplnění úkolů a devastujících rozpočtových škrtů musí nový ministr Brabec v úřadu udělat pořádek a znovu otevřít dialog s nevládními organizacemi i odbornou veřejností," uvedla Sokolovičová. Ministr by měl prý například předložit dlouho očekávanou novou odpadovou legislativu a podpořit recyklaci odpadu místo spaloven. "Je velká otázka, zda je (Brabec) pro takové úkoly vhodnou osobou. Zatím jsme od něj zaznamenali jen prohlášení, že role ministra průmyslu by mu vyhovovala více," dodal předseda sdružení Arnika Jindřich Petrlík.

Babiš dále řekl, že jako prvního kandidáta na ministra životního prostředí oslovil Ladislava Mika, který už tuto pozici v minulosti zastával. Miko prý ale nabídku odmítl.

Podle Babiše nemusí být každý kandidát odborníkem na danou problematiku. Poukázal tak na bývalého diplomata Martina Stropnického, který by měl být v čele ministerstva obrany. S tím by ale podle dřívějších vyjádření mohl mít problém prezident Miloš Zeman. "Já doufám, že ho (Zemana) přesvědčím, pokud bude potřeba, a dostanu tu příležitost," řekl Babiš novinářům. Stropnický je podle Babiše dobrý kandidát a na své působení se připravuje.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

aluman ( 7. ledna 2014 12:38 )

To přesně je Agrofest. Koupit, podojit, zahodit, zrušit, nechat chátrat, zavřít, propustit lidi nebo je nechat si, snížit kvalitu, lidi dřít z kůže a zvednout ceny

reggina ( 7. ledna 2014 09:14 )

si delas srandu, ne? ve vesnici, kde bydli kamaradka agrofert koupil byvale JZD, rozmontovali co slo, zelezo odvezli a co zustalo, nechali chatrat ....

ninka64 ( 7. ledna 2014 01:31 )

Ozval se spasitel.Ha,ha,ha,

tomik007 ( 6. ledna 2014 23:26 )

bohuzel - chovali se jako morgosi v samoobsluze

ninka64 ( 6. ledna 2014 23:15 )

Pokud bude stát fungovat jako Agrofert ,tak hurá, snad se dočkáme lepších časů. Babiš se za Agrofert stydět nemusí ,ale my zato, kam jsme nechali dojít stav tohoto státu ano.

Zobrazit celou diskusi
Další videa