Bém kope do Nečasovy politické mrtvoly: Expremiér je pokrytecký hlupák!

Pavel Bém se pustil do expremiéra Petra Nečase. Obvinil ho z úzkoprsosti a pokrytectví
Autor: simao - 
9. 12. 2013
12:51

Svou výřečností je Pavel Bém známý. Nyní se dušuje, že mu jde o blaho ODS a udělil možná polibek smrti Petru Fialovi, kterého označil za vhodného šéfa občanských demokratů. Zavzpomínal však i na Petra Nečase. A bez obalu manžela Jany Nagyové označil za úzkoprsého pokrytce. Proč?

V Pavlu Bémovi vře zloba. ODS se propadla do těžkých problémů, jaké ve své historii neměla a Béma to prý štve. Zároveň se zklamal v Petru Nečasovi. "Protože se choval strašně pokrytecky," tvrdí Bém v rozhovoru pro Parlamentní listy. V pražském exprimátorovi hlodá aféra s odposlechy rozhovorů s kmotrem Janouškem. "Čekal jsem, že Petr Nečas dá dovnitř strany nějaký signál, o co vlastně ve skutečnosti jde, a že se se mnou bude zacházet důstojně jako s člověkem, který toho pro ODS udělal hodně. Petr Nečas udělal opak a označil mě za viníka," vyčítá bývalému šéfovi ODS.

Do roka a do dne, říkal prý Nečasovi

Béma navíc až zaráží jeho "věštecké schopnosti": "Říkal jsem mu tehdy, že v momentě, kdy to přijme jako standard, do roka a do dne to potká jeho. To jsem ještě vůbec nevěděl, jak strašnou pravdu mám... Politická naivita, či spíše pokrytecká hloupost dohnala jak jeho, tak i celou ODS. Touhle úzkoprsostí a malostí mě Petr Nečas opravdu zklamal," dodává Bém.

Exprimátor, který čelí v poslední době narážkám i kvůli obřím problémům miliardového tunelu Blanka či zfušovanému projektu Opencard, přitom prozradil i více ze svého soukromého života. Jeho manželka je prý neuvěřitelně ráda, že už ve vrcholné politice není. Přesto cítí, že by pro ODS měl ještě něco udělat... vedle toho se však věnuje práci doktora, učí na VŠ a čas od času vyrazí vášnivý horolezec a turista i na ty své oblíbené hory. 

Bém o novém šéfovi ODS: Fiala možná, Němcová nestačí

S napětím pak sleduje situaci v táboře ODS - a volá po potřebné obrodě a tom, aby do čela byl zvolen někdo s autoritou, zásadami a zkušenostmi. "Fiala je relativně silné jméno," myslí si o kandidátovi na šéfa strany exministru školství Fialovi. S takovým předsedou by prý byl spokojený. Podstatně více, než s Miroslavou Němcovou. "Myslí to dobře, jenže to nestačí... Přiznám se, že jsem u Mirky Němcové nikdy žádný jasně vyprofilovaný program neviděl," dodává v Parlamentních listech Bém. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

ivuska1 ( 10. prosince 2013 17:45 )

ivuska1 ( 10. prosince 2013 17:43 )

Bem je jeste porad na svobode ????!!!!

strnad86 ( 10. prosince 2013 10:47 )

Ahoj , už máte dárky na Vánoce? Portál www.AkceZ.cz Vám jako 1. v ČR vrátí peníze nejen za nákup v e-shopech, ale i za platbu pojištění či půjčku. Podívejte se!

tomik007 ( 10. prosince 2013 05:46 )

MOZKU

illis ( 9. prosince 2013 20:23 )

itartas Věrná zastánkyně Nečas Nagyové a Nečase. S tím jsi už neskutečně trapná .

Zobrazit celou diskusi
Další videa