Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Lessy se vrací: Česko má dva policejní prezidenty

Policejní pat: Lessy je po Červíčkovi druhým šéfem policie.
Policejní pat: Lessy je po Červíčkovi druhým šéfem policie.  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
3. prosince 2013
15:31

Bývalý policejní prezident Petr Lessy, jehož trestní stíhání pravomocně zastavil soud, se po roce a čtvrt vrací do služebního poměru. Rozhodl o tom ministr vnitra v demisi Martin Pecina, který zrušil rozhodnutí svého předchůdce Jana Kubiceho o Lessyho propuštění. Česko tak má aktuálně dva policejní prezidenty - Lessyho a jeho nástupce Martina Červíčka.

Lessy bude na dovolené do doby, než se situace s dvojvládím vyřeší. Policii tak dál řídí Červíček.

"Pravomocnému rozhodnutí soudu rozumím tak, že trestní stíhání nemělo být zahájeno, a nemělo tedy dojít k vydání rozhodnutí o propuštění magistra Lessyho ze služebního poměru," uvedl Pecina na tiskové konferenci. Dodal, že Lessymu se bezpochyby stala křivda.

Do doby, než se stav dvojvládí vyřeší, bude Lessy podle ministra na dovolené. Pecina připomněl, že Červíček se už dříve opakovaně vyjádřil v tom smyslu, že pokud bude Lessy navrácen do funkce, vyvodí z toho důsledky. "Očekávám, že se zachová podle svých tehdejších slov," poznamenal. S Červíčkem bude ještě dnes jednat na policejním prezidiu.

Tehdejší ministr Kubice propustil Lessyho loni v srpnu poté, co policejního prezidenta obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů ze zneužití pravomoci a pomluvy. Lessy údajně nechal uniknout do médií negativní informace o náměstkovi krajského policejního ředitelství ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Obvodní soud však následně Lessyho zprostil viny, odvolací pražský městský soud pak trestní řízení zcela zastavil s argumentem, že ve stejné věci již bylo rozhodnuto v kázeňském řízení.

Obžaloba tvrdila, že Lessy v září 2011 předal své mluvčí anonym na náměstka Vaňka a pověřil ji, aby dokument poskytla novináři Práva. Následně v rozhovoru pro deník uvedl, že jeden z údajných členů takzvaného Toflova gangu Rudolf Setvák "zametal" jako pracovník policejní inspekce oznámení na Vaňka. Lessy se hájil tím, že své mluvčí žádné materiály s pokynem, aby je předala novináři, nedal. Redaktor se ho prý na Vaňka sám telefonicky dotazoval. 

andreslawicky ( 3. prosince 2013 20:19 )

To píšeš o sobě tak si dej budík

wiktorcistic ( 3. prosince 2013 20:11 )

Už přestań chlastat a jdi chrápat-ráno jdeš na sociálku pro podporu magore..

andreslawicky ( 3. prosince 2013 19:51 )

Ty se znáš s červíčkem co ti hlodá v hlavě ale tohle je Červíček s velkým ,,Č,, troubo ty ho znáš??Musím se ho někdy na to zeptat jestli tě z ná s cely ,,CPZ,, a řeknu že tě málo mlátil do hlavy

andreslawicky ( 3. prosince 2013 19:48 )

Lessy se musí zastřelit jinak tihle lokajové z řad SPOZ nevyhynou to prase Pecinu je potřeba střelit do hlavy pistolí na porážku p.r.a.sat a druhou patronou vzít to čuně z hradu

andreslawicky ( 3. prosince 2013 19:46 )

Aha ale on práci má a je policejním presidentem jmenovaným ministrem vlády která měla mandát z řádných voleb tak nechápu proč by někam odcházel.Pecina-Prcina si musí srovnat v hlavě že SPOZ není ve vládě ale v p.r.d.eli si v hradní p.r.de.li ale pořád je to jen a jen p.r.de.l.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud