Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Pomluvy a zneužití pravomoci? Zapomenuto! Lessyho zprostili obžaloby

Petra Lessyho soud zprostil obžaloby
Petra Lessyho soud zprostil obžaloby  (Autor: čtk)
Autor: psch, ČTK - 
16. května 2013
16:04

Bývalý policejní prezident Petr Lessy si může odfrknout. Soud ho zprostil obžaloby. Obžaloba ho vinila z pomluvy a zneužití pravomoci. Rozhodnutí není pravomocné.

Obvodní soud pro Prahu 7 dnes zprostil obžaloby Petra Lessyho. Údajně nechal uniknout do médií negativní informace o náměstkovi policejního krajského ředitelství ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Lessy vinu odmítá.

Lessy tvrdí, že informace o Vaňkovi nepocházely od něj, a věří, že za jeho trestním stíháním stála snaha ministra vnitra Jana Kubiceho odvolat ho z funkce.

Podle obžaloby Lessy v září 2011 předal své mluvčí anonym na náměstka Vaňka a pověřil ji, aby dokument poskytla novináři Práva.

Následně v rozhovoru pro deník uvedl, že jeden z údajných členů takzvaného Toflova gangu Rudolf Setvák "zametal" jako pracovník policejní inspekce oznámení na Vaňka. Lessy uvádí, že své mluvčí žádné materiály s pokynem, aby je předala novináři, nedal. Redaktor mu prý s dotazem na Vaňka sám volal.

andys8 ( 17. května 2013 08:50 )

Ano a povedlo se jim to! Na místo ho nikdo nevrátí, takže hořkosladké vítězství.

lokii ( 16. května 2013 20:38 )

Tak tohle mi udelalo velkou radost. Bohuzel panu Lessymu misto uz nikdo nevrati. Bylo to vsechno tak prekotne a hlavne to vypadalo, ze je potreba se ho zbavit. Blahopreji mu a preji hodne stesti a spokojenosti.

siroky11 ( 16. května 2013 18:42 )

Lessy by měl nyní žádat po ministrovi vnitra odškodné a ušlý zisk, který jistě utrpěl jenom proto, že se ho někteří darebáci potřebovali zbavit.

ahmik ( 16. května 2013 17:52 )

Výstižné a pravdivé.Není co dodat.

Zobrazit celou diskusi