Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Inspekce navrhla obžalovat Lessyho: Za zneužití pravomoci a pomluvu

GIBS navrhla obžalovat bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho za zneužití pravomoci a pomluvu.
GIBS navrhla obžalovat bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho za zneužití pravomoci a pomluvu.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
22. října 2012
16:16

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) navrhla obžalovat bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho. Prý loni předal své mluvčí dokumenty očerňující náměstka zlínské krajské policie, aby je dala jednomu z novinářů.

Za to, že Lessy poskytl jednomu z novinářů dokumenty očerňující náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu, ho inspekce stíhá od srpna ze zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvu.

Mluvčí však nechtěla v současné chvíli komentovat, zda se právní kvalifikace nezměnila. Pokud ne, Lessymu hrozí až tříleté vězení. Spis podle mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánky Zenklové nyní studuje státní zástupce, který rozhodne o tom, jestli podá obžalobu k soudu.

Bývalý šéf policie se hájí tím, že v den, kdy měl podle inspekce spáchat trestný čin, byl v Ostravě vyzvednout z nemocnice syna, který havaroval na motorce. Jeho žádost o dovolenou mu přitom podepsal ministr vnitra Jan Kubice, který jej téměř okamžitě po sdělení obvinění propustil ze služebního poměru. V čele policie Lessyho nahradil jeho bývalý náměstek Martin Červíček.

sakra ( 23. října 2012 08:20 )

A taxíkář Kubice "pracuje" na plné obrátky!!!

gevi ( 22. října 2012 21:05 )

Parkanová obviněná je. Vondrovi se zatím při vyšetřovaání ProMoPro nic nepodařilo dokázet, ale vyšetřování pokračuje. On se zdánlivě nic neděje, ale kdyby Rath stále nepodával stížnosti, taky by se o vyšetřováno jeho kauzy v médiích nepsalo a už je vyšetřovaný půl roku. Kdyby nejezdil do Sněmovny a nežádal neustále o propuštění, neluvilo ba se o něm a taky by se lidi divili, že se půl roku nic neděje a že to někdo zametl pod koberec.

marmat ( 22. října 2012 17:07 )

Tak to je KOCOURKOV a výsměch co se provedlo EXEMLÁRNĚ s ním a Pospíšilem expres rekomando se neprovedlo s žádnými opravdovými gaunery na čelných postech...Všechny ostatní superkauzy proti tomu postrádají zcela ŠVIH A ŠMRNC !!!

siroky11 ( 22. října 2012 16:44 )

Ani bych se nedivil, kdyby později vyšlo navenek, že to je nařízení Kubiceho! Proto si na tento post prez. Pol.ČR dosadili "svého" člověka, který bude "dobře sloužit" !

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa