Hašek prý tajně navštívil Lány: Se Zemanem kují pikle jak se zbavit Sobotky?

MIloš Zeman se svým největším fanouškem Michalem Haškem.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
27. října 2013
17:57

Místopředseda ČSSD Michal Hašek se údajně v sobotu večer v Lánech setkal s prezidentem Miloše Zemanem. Hašek ale vše popírá.

Hašek tvrdí, že se od vyhlášení výsledků voleb s hlavou státu nesetkal. Na jednání se Zemanem byli podle serveru Česká pozice také plzeňský hejtman Milan Chovanec, někdejší šéf poslaneckého klubu Jeroným Tejc, jihočeský hejtman Jiří Zimola a další prezidentův příznivec Zdeněk Škromach. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka řekl, že o schůzce nevěděl.

"S panem prezidentem jsem zatím nehovořil," odpověděl ČTK Hašek na otázku, jestli se Zemanem po volbách mluvil. "Já si myslím, že to musí být iniciativa Pražského hradu. Bude na hlavě státu, v jakém formátu bude chtít oficiálně jednat s představiteli ČSSD, to znamená, zda přijme předsedu strany, nebo zda přijme vedení strany, ať už politické grémium nebo vyjednávací tým," řekl ČTK Hašek.

Předseda ČSSD serveru Lidovky.cz řekl, že o schůzce hlavy státu se svým vnitrostranickým rivalem nic nevěděl. "Mrzí mne, že jsem o ní, pokud proběhla, nebyl ani já ani další členové vedení informováni. Asi si byli pro instrukce," řekl Sobotka na adresu pěti sociálních demokratů, kteří v sobotu večer údajně navštívili Lány.

O nízkém volebním výsledku a budoucnosti strany dnes odpoledne rokuje předsednictvo ČSSD. Zdroj ČTK jednání, které přišlo po mediální přestřelce mezi Sobotkou a Haškem, charakterizoval jako bouřlivé. Hašek ČTK řekl, že kdyby byl na Sobotkově místě, po nízkém volebním zisku by rezignoval na post předsedy strany.

joudajoudovy ( 28. října 2013 10:50 )

zeman jako dalsi odnoz prognostickeho ustavu musi prekonat sveho uhlavniho rivala klause. klaus narod precural amnestii pro zlodeje a tunelare. zeman se citi mocipanem a chce ovladnout kazdy mozek v zemi. oba si ve sve zaslepenosti a narcizmu neuvedomuji, ze hlas lidu ma vyssi vahu, pamet naroda je trvala a vsem dnum neni konec.

fitek ( 28. října 2013 07:12 )

Nerozhodný Sobotka, korytář Hašek ani jeden mi nevyhovuje. Haškovi nevadilo,že vykonává najednou dvě náročné funkce jako poslanec i hejtman. Jak dobře je vykonával je poznat na účasti ve sněmovně. Teď se snaží dostat ještě k lepším korytům.

tomik007 ( 27. října 2013 22:13 )

Nicmene verim ze se skutecne parlamentni demokracie doziji nasi vnuci - nebo jejich deti

tomik007 ( 27. října 2013 22:10 )

bleskova zprava: SUBOTKA KAPUT !!!

nejkaaaa ( 27. října 2013 21:53 )

Myslíš jako že si nahrávají na sebe?Choď do práce 4 roky snaž se prosadit něco o čem víš že funguje,máš za sebou voliče,kteří ti věří a narážíš na neochotu,prodejnost,nezájem a odmítaní jen z osobních důvodů oponentů..co uděláš, bud dáš výpověď a nebo v sobě zákonitě něco zlomíš.Když se zpětně dívám na záznamy právě třeba se Sobotkou,když ještě neuměl ani před poslaneckým pultíkem vyslovit celou souvislou větu a porovnám s dnešním projevem vzdoru,každého slušného česká politika prostě semele,špatného zdokonalí a ten zbytek je tam do počtu.Iluze stranou.Nedělám to často,ale dnes použiju."Neptejte se, co vlast může udělat pro vás, ptejte se, co vy můžete udělat pro vlast.“Volba prezidenta ukázala že referenda mohou fungovat tak možná na komunální úrovni,ale při představě,že by se jednalo například o tom jestli přijmeme euro,nevěřím že všichni občané mají chuť,čas a možnost si o všech faktech dočítat.Postačí jim Babišovo Mafra kde jim podsune pohůnek pár myšlenek a je to.Včera mne zklamal projev Babiš, neřekl jedinou větu poděkování bez papíru.Takže nejspíš mu to někdo sesmolil.Nějaký cool manager, protože tupí voličí neví co je to vést byznys,že?Kolik víc potřebujeme urážek a potup než tenhle svrab vypráskáme?Politika je byznys možná tak v hlavě pana Béé.Všem vám co stále ještě tápete co vlastně politika obnáší,najděte si čas,skočte do knihovny a půjčte si knihu Společenskou smlouvu od Rousseoua,Vladaře(tak často citováného právě Jelimanem)od Machiavelliho,a možná taky Lockeho(titul si už napamatuju)nalijete si oblíbený pohár svého vína,piva,limošky a až dočtete pochopíte kde jsou oni a kde jste vy.Pokud totiž nemáte vsobě přirozenou touhu ovládat a mít moc navždy budete tam kde jste nyní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud