Sobotka řečnil na mítinku ČSSD: Chce získat miliardy pro zdravotnictví a rozhýbat ekonomiku!

Autor: ČTK, lm - 
19. října 2013
11:21

Bohuslav Sobotka představil program ČSSD v případě, že strana vyhraje volby. Prioritou bude rozhýbat ekonomiku a bojovat s nezaměstnaností. Předseda strany představil také plán pro zdravotnictví.

Vláda ČSSD podle něj kvůli finanční stabilizaci nemocnic znovu zvýší odvody za státní pojištěnce a poskytne půjčku Všeobecné zdravotní pojišťovně. Slíbil také, že ČSSD nebude zvyšovat daně a odvody lidem ze středních vrstev, zaměstnancům s nízkými příjmy ani živnostníkům.

Za jeden z nejpalčivějších problémů označil situaci na severní Moravě a ve Slezsku. Chce proto, aby vláda během prvních sto dnů připravila akční plán zaměstnanosti. Prvním krokem bude zřízení vládního zmocněnce a ustavení pracovní skupiny odpovědných ministrů, uvedl. "Zvážíme také návrat slevy na dani pro pracující důchodce," řekl Sobotka. Slevu na dani zrušil loňský daňový balíček bývalé koaliční vlády Petra Nečase (ODS).

Úkolem strany je podle Sobotky přetavit nespokojenost občanů v jasnou většinu ve Sněmovně, která umožní sestavit silnou a stabilní vládu. Pokud se to nepovede, bude sedm let v opozici zbytečných, stejně jako kritika politiky ODS a TOP 09.

Sociální demokraté se dnes dopoledne sešli na svém programovém shromáždění v Národním domě na pražském Smíchově. Až akce skončí, přesunou se na mítink, kde budou lidem rozdávat růže a volební program strany. Shromáždění začalo českou hymnou a hymnou EU, poté přítomní ocenili potleskem oficiální předvolební klip strany.

pepazdp ( 19. října 2013 20:29 )

Církevní restituce jsou přesně podle zákona. V době "před socanama" ještě nebyly v platnosti všechny potřebné restituční zákony, tak nikdo nemoh nic řešit. Socani se toho měli chopit hned jak to šlo. Ušetřily by se každej rok dvě miliardy co stát církvím vyplácel na platy a provoz, částka by byla nižší o inflaci a socani by zaručeně církvím nedali ani o korunu víc než na co měly církve nárok.

hejhej ( 19. října 2013 19:40 )

Církve na restituce v tak velkém rozsahu nemají nárok. To je výmysl chorého mozku "knížete" a prochlastaného mozku Kalouska. ODESáci byli u moci i před socanama a taky nic neřešili.

pepazdp ( 19. října 2013 18:00 )

pepazdp ( 19. října 2013 17:59 )

pepazdp ( 19. října 2013 17:58 )

To jsou účelově nabulíkovaný kraviny, co tu píšeš o církevních restitucích. Kdyby socani v čele se Zemanem nebyli trapný populisti, už mohly být církevní restituce dávno vyřízený a za daleko nižší cenu. V tomhle teda jenom cvok může hledat populizmus u ODS a TOP, jelikož kdyby se k tomu postavili populisticky a na restituce se vykašlali, stejně by k nim muselo nevyhnutelně dojít a čím pozdějc, tím by byly dražší Takže v tomhle případě pustili státu žilou socani, jelikož církevní restituce nevyřešili v době kdy to bylo pro stát mnohem finančně výhodnější.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud