Přiznání miliardáře Babiše: Byl jsem komunista, protože mě matka donutila

Andrej Babiš během debaty přiznal, že ho ke vstupu do KSČ donutila jeho matka.  (Autor: Blesk - Martin Pekárek)
Autor: ljš - 
4. října 2013
15:26

Vůdce své politického hnutí ANO 2011 Andrej Babiš (59) přiznal na setkání s voliči, kdo stál za jeho členstvím v komunustické straně Českoslovenka. Podle jeho slov za to mohla miliardářova matka, která měla starost o synovu kariéru.

Debata hnutí ANO ve Slovanském domě v Praze se nesla v pořádně ostrém duchu. Několik diskutujících poukazovalo na Babišovu komunistickou minulost, což se zase nelíbilo jeho příznivcům. Sálem nabitým k prasknutí se proto často nesl dusot, pískot a nesouhlasné výkřiky.

„Pan Babiš i pan Telička nějak fungovali před rokem 1989 a připadá mi absurdní, že by takoví lidé zlepšili situaci v Česku," řekl jeden z diskutujících, kterému dal slovo moderátor Honza Musil.

Zatímco Telička se kál slovy, že to byla chyba, kterou jen těžko smaže, ale doufá, že ji již za 24 let odpracoval, Babiš své členství vysvětloval originálně: "Byla to chyba. Byl jsem člen KSČ, ale donutila mě k tomu máma, která dělala vše pro to, abych se tam dostal kvůli kariéře," přiznal, čímž některé diváky rozesmál.

Následně vysvětlil, proč je přesvědčený, že má i přes svou minulost právo vstoupit do politiky. "Vybudoval jsem největší firmu, odvádím stovky milionů na daních, odvádím miliardy do rozpočtu," řekl.

Ochranka

Na setkání musela nakonec zasahovat dokonce ochranka. Předseda Strany svobodných občanů v Královéhradeckém kraji Vít Jedlička se do Babiše strefoval od samého začátku a debatu neustále narušoval svými výkřiky. Šéf ANO ho několikrát vyzval, aby opustil sál, až ho nakonec musela vyvést ochranka.

Jak debata Babišova hnutí probíhala, se můžete podívat sami:

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Cumlik ( 6. srpna 2018 12:19 )

 Andreji jsi zrůda. Přísaháš na vlastní děti, vymlouváš se na mámu a jedinej platíš daně. Máma chtěla abych byl sturmfuhrer SS a proto jsem vraždil židy je stejná zvrácenost. A daně platíš protože musíš, stejně jako já. Rozdíl je že já se o svůj krajíc chleba dělím s ostatníma ale nikdo mi na něj nedává dotace. Tak se neoháněj miliardama tý samaritáne.

jiri.k ( 5. srpna 2018 16:53 )

 Jak vidno, křivák se už do křivácký rodiny narodil. Často rodiče vychovávají děti k lepšímu chování. Naučili své děti jak být křivý a slizký. Odporný tvor!

itartas ( 10. října 2013 14:07 )

Babiš by potřeboval mít tak 10 miliónů zaměstnanců, aby mu to hezky sypalo a pevné svazky s EU, to by teprve byly příjmy. Má to hezky vymyšlený. Neznám jedinného magnáta, kterému by šlo o blaho vlasti nebo lidí. Každý myslí jenom na svůj prospěch!!!

zabibol ( 10. října 2013 08:11 )

Tomu bych věřil. Matka chtěla, aby mohl:studovat, nemusel na vojnu, dostal státní byt, nemusel dělat(to komunisti umí nejlépe), postupovat na vyšší místa za vyšší plat....

sshskript ( 9. října 2013 18:45 )

Ani se neumí přiznat, nevěřím mu už ani slovo. Jde mu jen o moc v politické kariéře a obrat náš národ. Ani uzeniny neumí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud