Duel Stropnických ve volbách: Syn Matěj nesouhlasí s angažmá otce u Babiše

Autor: simao - 
10. září 2013
11:15

Nejde sice o přímý souboj otce se synem, oba se však utkají o hlasy voličů v barvách rozdílných partají. Herec Martin Stropnický se stal jednou z hlavních tváří Babišova hnutí ANO, jeho syn Matěj kandiduje za Zelené. S angažováním svého otce však nesouhlasí, zatímco máma Veronika Žilková je zvědavá, zda se budeme se jménem Stropnický potkávat v nové Sněmovně. 

Stropnický junior je místostarostou na Praze 3 a Strana zelených jej dala na svou pražskou kandidátku na sedmé místo. V Praze se tak utká o hlasy i s lídrem hnutí ANO miliardářem Andrejem Babišem, který do svých řad zlákal Stropnického otce Martina, známého herce a bývalého velvyslance.

Stropnický senior se přitom stal volební jedničkou ANO na jižní Moravě. Má nejen letitou praxi v kultuře, působil i jako ministr kultury v Tošovského úřednické vládě a český velvyslanec ve Vatikánu, Portugalsku a Itálii. "Kdybych byl jen známou tváří šoubyznysu bez těchto zkušeností, neodvážil bych se nikam hrnout," tvrdil přitom Stropnický na setkání s voliči v Brně.

Stropnický mladší: V Borgiích se odhalil

Matěj je přitom synem ze Stropnického manželství s textařkou a scénáristkou Lucií Borovcovou. S rodiči žil během otcových velvyslaneckých let v Lisabonu a Římě, kde studoval na místních školách. V Praze pak udělal přijímačky na Fakultu sociálních věd a vystudoval žurnalistiku a mezinárodní teritoriální studia. Za Stranu zelených neúspěšně kandidoval v parlamentních volbách již v roce 2006. Vedle toho se však pokoušel prosadit i jako herec - objevil se ve filmu Máj (2007) a také v seriálu Borgia, kde hraje snoubence Lucrezie Borgie a ukázal toho více, než dost.

Matěj Stropnický se nahoty nebojí. V německém seriálu ukázal nahé tělo a střihnul si i několik erotických scénMatěj Stropnický se nahoty nebojí. V německém seriálu ukázal nahé tělo a střihnul si i několik erotických scén | reprofoto Bild.de

Rodinná pouta u Stropnických: Syn nesouhlasí s angažmá otce u Babiše

Tehdy však již spolu jeho rodiče dávno nežili. Definitivně se rozešli v roce 2005 a Martin Stropnický si našel novou životní partnerku - herečku Veroniku Žilkovou. Nevlastní sestrou Matěje Stropnického se tak stala jiná známá česká celebrita - Agáta, v současnosti Prachařová.

K politické angažovanosti svého otce se však Matěj Stropnický nestaví zrovna kladně: "Myslím si, že všichni v zemi ví, že podnikatelské projekty typu Věcí veřejných v tomto volebním období, nebo Babiš v tom období následujícím, prostě nemohou získat důvěru. Popravdě řečeno je mi líto, že k tomu patří i můj otec, ale taková je situace," nechal se Matěj slyšet v Parlamentních listech.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

annael ( 12. září 2013 01:01 )

Jen se pochval, vyblitý volku, nikdo jiný to neudělá

annael ( 12. září 2013 00:57 )

Každý má možnost volby. Jestli těch vyblitých volků jako jsi ty jsou tři čtvrtiny národa, tak tři čtvrtiny národa mají to co si zaslouží.

rudyptak48 ( 10. září 2013 17:00 )

Jak někdo může věřit estebákovi a navíc zbohatlíkovi ze Slovenska? Podaří se mu zblbnout lidi a očistit svou minulost? Tváří se seriozně a rozesílá po domácnostech v celé ČR osobní dopisy občanům, jak to před posledními volbami dělal pan kníže za stranu TOP09. Soudruh Babiš byl členem KSS. Tak zde budeme díky němu mít pravicovou sestru KSČM. Od roku 1980 byl evidován jako spolupracovník StB, od roku 1982 byl veden ve spisech jako agent StB. Mezi roky 1985–1991 zastupoval PZO Petrimex v Maroku. V letech 1991–1995 působil ve funkci ředitele obchodního oddělení 32 PZO Petrimex. Po vynuceném odchodu z Petrimexu začal podnikat v oblasti potravinářství a chemie. Byl členem řady statutárních orgánů společností, známý je především svým působením ve společnosti Agrofert.

annael ( 10. září 2013 16:51 )

Jistý základ z rodiny děti mívají ale také mívají vlastní hlavu a snahu být chytřejší než rodiče

annael ( 10. září 2013 16:49 )

nechceš jít s těmi tvými mozkomíšními zvratky jinam. Třeba na Džambulku Santa píše rozumně a oproti tobě i slušně a bezdůvodně nenapadá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud