Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Nejtlustší politik zhubl 65 kilo: Vážil 175 a sežral i kostku másla, vzpomíná manželka

Autor: simao, zb - 
19. září 2013
13:31

"Odmala mi moc chutnalo," vzpomíná plzeňský hejtman Milan Chovanec (43) na dobu, kdy začal přibírat. Nakonec málem strhl váhu - rafička se zastavila na 175 kilogramech! A Chovanec si řekl dost. Zhubl svého obřího "Milana" a teď už se s manželkou mohou jen smát - vejdou se společně do kalhot, které dříve nosil on sám.

"Jedl jsem, snědl jsem kaši z rendlíka, krajáč mlíka, pecen chleba, mámu, tátu, děvečku s jeletem, sedláka se senem, pasáka s prasaty, ovčáka s jehňaty... a tebe taky sním." Pohádka o otesánkovi musela být jednou z nejohlíbenějších, jaké hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD) v dětství poslouchal. Otesánek totiž jako by se stal jeho vzorem. Chovanec jedl a jedl, tloustl a tloustl, až se rafička váhy zastavila na neuvěřitelných 175 kilogramech! Titul nejtlustšího politika ho však po čase začal štvát. A stejně tak jeho manželku Jaroslavu (42).

Měl větší prsa, než spolužačky

Chovancovi zkrátka chutnalo. Ale už od školních let mu to přinášelo problémy. Vzpomíná třeba na své potíže při tělocviku, které sice bavily jeho spolužáky, ale jeho samotného už méně. "Taky při plavání mi začalo být divné, proč spolužačky nosí podprsenku, když mají prsa o hodně menší než já," říká Chovanec o své dávné minulosti. Přesto si našel manželku, jenže i ta s ním ztratila časem trpělivost. Jednoho dne mu paní Jaroslava dokonce zamkla ledničku na řetěz. "Řetěz ale těsně nedoléhal. Byla tam mezera, kterou se dala protáhnout ruka. Toho manžel využil a na to dosáhl, to sežral. Klidně i kostku másla," vzpomíná pro deník Aha! paní Chovancová.

Naštval se sám na sebe

U Chovanců však přece jen nastala doba utahování opasků. Hejtman se rozhodl, že takhle už to dál nejde - a šel do sebe. Upravil jídelníček, podstatně zvýšil svou pohybovou aktivitu... A ono to rázem šlo, né že né! "Rozhodnutí přišlo na podzim roku 2012. Trochu tomu pomohla návštěva lékaře... Naštval jsem se tehdy sám na sebe, uklidil jsem si v sobě a začal. Základem je přestat si lhát do vlastní kapsy a neodkládat problém na zítra," prozrazuje Chovanec tajemství svého úspěchu.

Konec nechutnému obžerství

Jeho večeře třeba dříve vypadala takto: oblíbené  vepřo-knedlo-zelo, pivo dvanáctka, čokoládové sušenky, vlašský salát se dvěma rohlíky, tuňák v oleji opět se dvěma rohlíky a půl skleničky nutely navrch. Dnes pije vodu a ovocné, proteinové koktejly, dopřává si tak maximálně zeleninové saláty, nízkotučné sýry a ovoce. A to nikoli všechno naráz. Sám přiznává, že na jídle ho dříve zajímala především kvantita. Zdegenerovalo to i jeho chuťové buňky. "Jakmile máte jídla jídla míň, daleko líp ho vnímáte," přiznává.

65 kilo dole

Nový režim se však projevil především na váze. A to tak, že výrazně. Chovanec zhubl 65 kilo, dnes má něco kolem 110. Samozřejmě postupně a během hubnutí si zažil různé stavy - třeba i hrozné noční zimnice, kdy tělo nemělo ani zdaleka takový přísun jídla, jako dřív. Ani dnes z něj není nějaká houžvička, ale statný chlap. Jenže oproti dřívějšku je na něm patrné, že je mnohem více ve formě. O zkušenosti s hubnutím se navíc rozhodl podělit na svých stránkách, kde vysvětluje svou motivaci i hubnoucí mýty, na které během své radikální diety narazil.

Video se připravuje ...
Další videa