Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Polojasno 23°C

Jsi náfuka, podrazák a nabob! Paroubek se ostře pustil do Michala Haška

Rok 2006 a doba, kdy Bohuslav sobotka, Michal Hašek a Jiří Paroubek byli společně v jedné straně
Rok 2006 a doba, kdy Bohuslav sobotka, Michal Hašek a Jiří Paroubek byli společně v jedné straně  (Autor: ČTK)
Autor: simao - 
5. září 2013
13:56

Jiří Paroubek má sice svou stranu NS-LEV 21, ale vývoj v jeho rodné sociální demokracii mu není putna. Zvlášť když se ČSSD třese na vítězství ve volbách a sestavování nové vlády. O to méně se mu však líbí současné vystupování jeho bývalého "žáka" Michala Haška. Paroubek se do něj pořádně zostra pustil a neodpustil si řadu nadávek. Proč k tomu došlo?

Zatímco ČSSD ovládli Paroubkovi žáci Bohuslav Sobotka a Michal Hašek a sociální demokracie míří za volebním vítězstvím, její bývalý lídr Jiří "sexymozek" Paroubek si nepřipouští, že by se nedostal do Sněmovny. Předvolební průzkumy mu sice příliš šancí nedávají, on je však považuje za zmanipulované velkými stranami. A sám jde prý do voleb "střízlivě, jednotně a profesionálně", jak zní heslo jeho kampaně. Jeho bývalá strana mu však není ukradená. Paroubkovi se nelíbí, jak nejednotně se ČSSD jeví. A jak Michal Hašek podle něj zákeřně brojí proti Bohuslavu Sobotkovi.

"Náfuka, nabob, blábola a podrazák - to je to první, co mě napadlo po přečtení sobotního rozhovoru s 1. místopředsedou ČSSD Michalem Haškem v Lidových novinách. Ptal jsem se sám sebe, kde je ten příjemný a skromný chlapec z Moravy, kterému jsem pomohl v roce 2005 do vysokých pater politiky?" napsal Paroubek na svůj profil na facebooku.

Pořádně ostré zhodnocení. Volební kampaň je zkrátka časem plným roztodivných politických her, slibů, ale především útoků. Paroubkovi je proti srsti, že Michal Hašek "nevynechá příležitost, aby 7 týdnů před volbami omastil svého předsedu". "Zorganizovat dva měsíce před volbami do sněmovny de facto hlasování o důvěře vůči superlídrovi kandidátovi Sobotkovi, to je opravdu síla," dodává Paroubek k hlasování uvnitř ČSSD, kdy Sobotka jen poměrně těsně, 86 ku 51 hlasům, zůstal volební jedničkou oranžových.

Paroubek se proto ani nediví, že Sobotka zvažoval rezignaci. Podle Parlamentních listů však flintu do žita nehodil a boj mezi Sobotkovci a Haškovci pokračuje dál. Objevují se spekulace, že se chystá kampaň, namířená proti Michalu Haškovi. "Cílem má být jeho dehonestace a oslabení uvnitř strany," uvedly Parlamentní listy. Jenže zároveň je dobře známo, že právě Hašek je tím, kdo je z lídrů ČSSD nejbližším Miloši Zemanovi. Nechá prezident svého sociálně-demokratického pěšáka padnout?

itartas ( 7. září 2013 08:37 )

Sociální demokracie je podrazácké uskupení, už jenom ten fakt, jak se zachovali k Zemanovi při prezidentské volbě. Zeman je za to samozřejmě nenávidí a Haška vždy podrží. Vůbec bych se nedivila, kdyby ten rozklad zevnitř byl v nepřímé režii pana prezidenta. Paroubek ať jde taky někam, je to takový klasický přicmrndávač a skutek utek.

johanka ( 6. září 2013 09:17 )

Myslím, že pan Jiří Paroubek říká pravdu. Jistě mu záleží na tom, jak současní "šéfové" vedou ČSSD, které byl dlouho členem. Myslím, že je to člověk, který jako jediný se veřejně zastává doktora Ratha, protože proces, který probíhá je POLITICKÝM PROCESEM na objednávku těch, kterým byl pan David Rath svým vystupováním v PS nepřijatelným. Ten člověk říkal otevřeně pravdu a to mnozí nemohli poslouchat, proto ho drží měsíce ve vazbě, manipulují odposlechy a vzhledem k tomu, že svědci svědčí ve prospěch "obviněného", nemá pan soudce jiné důkazy, než "zmanipulované" odposlechy. Nikdo s bývalých spolustraníků ze strany ČSSD se nedokázal Davida Ratha zastat, klidně ho vydali k trestnímu stíhání a ani se za to nestydí. Jediný pan Jiří Paroubek dokázal veřejnosti dokázat, jak se mají chovat přátelé........ Takže vážení ve svých útocích trochu brzděte a nebuďte omezení blbové, kteří nemají vlastní názor.....

dzery ( 6. září 2013 08:37 )

capitan_jorge ( 6. září 2013 08:10 )

Tvoje přání asi nebude vyslyšeno.

horstfuxteleshop ( 6. září 2013 06:24 )

ne, bude to 2 + 1

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa