Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

Z Klause bude zámecký pán: Kellner mu renovuje sídlo na Hanspaulce

Autor: Jaroslav Šimáček - 
20. června 2012
14:25

Z Václava Klause bude poté, co sbalí kufry na Pražském Hradě, zámecký pán. Novým sídlem jeho Institutu by se totiž měl stát zámeček na pražské Hanspaulce. A zatímco za Knihovnou Václava Havla stojí miliardář Bakala, za Klausem stojí nejbohatší Čech Petr Kellner.

8. března 2013 vyprší Václavu Klausovi mandát a stane se českým exprezidentem. Nyní už je jasné, kam povedou další jeho kroky.

Bezdomovcem se poté, co sbalí kufry na Pražském Hradě, určitě nestane. V rámci Prahy 6 se jen přesune o několik kilometrů dál - a bude z něj zámecký pán! Pro Institut Václava Klause totiž miliardář Petr Kellner pronajal a renovuje Hanspaulský zámeček. Ten získal v 18. století jméno podle svého zakladatele Hanse Paula Hippmana. A podle něj se nazývá i celá pražská luxusní vilová čtvrť.

"Když odchází prezident, tak nemá odcházet s rentou 50 tisíc. Člověk, který tu zemi reprezentoval, a je jedno, jestli to byl Václav Havel, nebo Václav Klaus, má být zabezpečený, má mít zabezpečenou kancelář, pracovní zázemí. Ti lidé jsou symboly země a stát by se o to měl postarat. Ale když to stát nedělá, nezbývá, než aby to udělal soukromník jako já nebo Bakala," vysvětlil své stanovisko nejbohatší Čech Kellner pro Mladou frontu.

Miliardář Petr Kellner v čele finanční skupiny PPF podporuje Institut Václava Klause Miliardář Petr Kellner v čele finanční skupiny PPF podporuje Institut Václava Klause | Archiv Blesku, ČTK

Klaus neutichne ani po odchodu z funkce

Pro Kellnerovu společnost PPF jde však také o reklamu a možnost, jak se opět zviditelnit. Po několik desítek let bude každopádně financovat provoz původně barokního zámečku, který se stane centrem šíření myšlenek a odkazu Václava Klause.

"Nechceme být pouhou knihovnou, ale živým centrem politické a společenské debaty," předestírá kancléř Jiří Weigl, prezident Klausova vzdělávacího institutu, ambice spojené s novým sídlem odcházejícího prezidenta.

"Můj úmysl je jednoznačný. Práce, činnost, zapojování se do veřejné politiky analýzami, studiemi, deklaracemi, prohlášeními a podobně," sdělil před časem Klaus. Jisté tak je, že se po exprezidentovi neslehne zem, ale i nadále ho bude slyšet. A nejspíš pěkně nahlas.

hartmanice ( 24. února 2013 18:40 )

No, jsem rád, že jsem z toho českého Kocourkova pryč.Chování zdejších lidí, se nejvíce zhoršilo v poslední dekádě, takže už nikdy více ČR.

tondapraha ( 17. listopadu 2012 14:32 )

Tak mám,pocit že ty chlapci mají něco,společného?!!Zeby to bylo,huli-huli do papuli??

pepazdp ( 28. června 2012 21:06 )

_k_o_k_o_t_

pepazdp ( 28. června 2012 21:04 )

***

joudajoudovy ( 23. června 2012 07:50 )

Medenec, ve sve nadutosti, jiz nevi, kde by se usalasil. Ze stredovekeho hradu se stehuje na zamecek, ktery je placen z divident od firmy Kellner. Bohuzel, kozi dane se odvadet musi. Veno, byl jsi takovy skromny hosik, bydlel na Proseku v panelaku, jezdil Trabantem a kdyz jsi dostal moc, udelili ti cestne profesorske tituly, stal se z tebe bazinek lacny svetoveho vysluni (to byl i Hitler ci Napoleon a jak dopadli?) Nejak nam tloustnes a to jsi nas nabadal, ze si mame utahnout opasky a do tri let budeme na urovni Nemecka. Bohuzel jsi opomenul rici, ze se jedna o Sasko- uzemi mezi Berlinem a Polskem, tak lide jsou bez prace,na socialnich davkach, je tam nejvetsi nezamestnanost v Nemecku, byly zruseny fabriky a zhroutilo se hospodarstvi. Narcisy, budu-li uprimny, svuj slib jsi dodrzel.... Lid ryje rypakem a klausova mafie vskveta. Hochu, do hrobu pujdes v dubove rakvy, tak utis hormon nenazranosti!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa