Klaus překvapil: Jako nový prezident by se mu líbil Zeman

Autor: Jaroslav Šimáček, ČTK - 
28. května 2012
10:38

Václav Klaus si na Hradě pomalu balí kufry. U něj ale nikdy nevíte, čím překvapí příště. Tentokrát je to podpora jednoho z prezidentských kandidátů - vyjádřil ji jednomu ze svých někdejších velkých politických rivalů, Miloši Zemanovi. A ten v dobrém rozmaru vypráví vtipy, jak Klaus a Zeman skončí v pekle.

Začínali spolu na jedné lodi - za komunistů jako ekonomičtí odborníci v Prognostickém ústavu. Již tehdy však spolu sváděli na ekonomických seminářích odborné debaty. A po revoluci se z nich stali velcí političtí odpůrci, kteří si rozhodně nic nedarovali. Klaus stanul v čele ODS, pod Zemanovým vedení zase na politický vrchol vystoupali sociální demokraté.

Smiřování politických rivalů

Se zarputilostí sobě vlastní na sebe obě politické persóny často slovně útočily. Velkou aférou bylo, když Zeman v německém týdeníku Focus přirovnal Klause nepřímo dokonce k Adolfu Hitlerovi. Klaus zase napadal Zemanovu ČSSD, že chce zvrátit předlistopadový vývoj.

Velcí konkurenti však stáli i za jedním z velkých porevolučních podvodů na voliče a především ostatní strany - tzv. opoziční smlouvou (1998), díky které vytvořili dvě největší strany, ve volbách vítězná ČSSD a druhá ODS, superkoalici, rozdělily si sféry vlivu a domlouvaly se na společném postupu.

Když Klaus odešel v roce 2002 ze stranické politiky a ucházel se o prezidentské křeslo, jedním z jeho soupeřů byl i Miloš Zeman. Ve 2. kole mu však podlehl. Nyní si však již pomalu Klaus na Pražském Hradě balí kufry a jeho nástupce bude poprvé v historii volit lid. A Klaus se Zemanem se scházejí znovu - jenže tentokrát se ze starých politických harcovníků stávají spojenci!

Klaus: Zeman by si prezidentské křeslo zasloužil

Klaus totiž v rozhovoru pro MF Dnes označil Zemana za svého vhodného nástupce a pochválil ho za to, co všechno pro naší zemi udělal. "Miloše Zemana považuji za významnou osobnost české politiky, s čímž jsem se nikdy netajil. Jeho prezidentkou kandidaturu považuji za logické vyústění jeho politické i životní dráhy. O prezidentskou kandidaturu by se podle mého názoru měli ucházet lidé, kteří pro naši zemi něco vykonali. Miloš Zeman mezi ně patří," uvedl Klaus.

Zemana samozřejmě prezidentova podpora potěšila: "Beru to jako vyjádření sympatií. Pro mě je důležitá podpora výrazných osobností a prezident Klaus bezesporu výraznou osobností je," sdělil milovník Becherovky a někdejší šéf ČSSD. Podle posledních průzkumů se mezi možnými kandidáty objevuje Zeman na třetím místě za Janem Fischerem a Klausovým posledním soupeřem v boji o prezidentské křeslo, Janem Švejnarem.

Zeman a Klaus v pekle pobavili studenty

O tom, že se vztah Klause a Zemana v průběhu času změnil a oba na své někdejší soupeření koukají s velkým nadhledem, ostatně hovoří třeba i to, že si Zeman dovolil nedávno vyprávět na veřejnosti vtip - o sobě a Klausovi, jak skončili v pekle. 

"Václav Klaus a Miloš Zeman přijdou do pekla. Je tam trůn, na kterém sedí ďábel. Jako první předstoupí Václav Klaus. Vedle trůnu se zjeví ošklivá, stará, šedovlasá babice se čtyřmi bradami a osmdesáti bradavicemi. A ďábel říká: Václave Klausi, máš mnoho, mnoho hříchů. Jako trest za tvoje hříchy tě odsuzuji k tomu, abys po celou dobu svého nekonečného pobytu v pekle kopuloval s touto babicí. Babice Klause popadne a zmizí s ním v hlubinách pekla. Pak předstoupím já. Vedle ďáblova trůnu se zjeví Claudia Schifferová a ďábel říká: Claudie Schifferová, máš mnoho, mnoho hříchů...," pobavil Zeman při své přednášce studenty Právnické fakulty UK.

kung-fu-jane ( 2. června 2012 08:10 )

Klaus na Hradě balí kufry a přemýšlí, kdo po něm "zamete stopy". Ta podpora Zemanovi bude nejspíše jen takový jeho pověstný "polibek smrti"...

hejhej ( 1. června 2012 14:18 )

Fakt je,že Zeman nekradl a taky má howno.Jinak ho nemusím.

rudyptak48 ( 31. května 2012 16:06 )

komentator ( 31. května 2012 10:53 )

Ožrala Zeman je velký podrazák!! Zeman ještě když byl u socanů tak spolu s tím gaunerem Šloufem,který za bývalého režimu jako komunistický aparatčik tvrdě pronasledoval"nepřátele režimu", přesvědčil poslance za socany Melčáka a Pohanku, aby podpořili vládu Topolánka, která v r.2006 neměla v Parlamentu většinu! Akci "PODRAZ" financovali odéesáci. Topolánkova PODRŽTAŠKA Dalík nosil igelitky napěchované pětiscovkama! Za ten podraz vůči vlastní straně dostali Zeman, Šlouf, Pohanka a Melčák težké miliony. (Melčák si za ty prachy koupil nemovitosti v Praze) Ožrala Zeman, který podrazil vlastní stranu, by měl CHODIT KANÁLY! A ten drzý ochmelka Zeman kandiduje na presidenta. To je síla!!

rudyptak48 ( 29. května 2012 15:05 )

Od těchle dvou dědků bych spíš uvítal, aby konečně napsali pravdu o naší skvělé demokracii. Veškrna toho nebyl schopen, protože žil ve své slonové věži absurdit, tak by to mohli zkusit tihle dva prognostici, jako epilog své vezdejší pouti za to, co národu provedli na cestě za světlými zítřky kapitalizmu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud