Pátek 7. května 2021
Svátek slaví Stanislav, zítra je Den vítězství
Oblačno, déšť 12°C

Krize v ČSSD? Po Rathovi končí i Emmerová, zběhla k Zemanovi

Autor: Jaroslav Šimáček, ČTK - 
31. května 2012
19:35

Jako by nebylo dost problémů s Rathem. Poslankyně Milada Emmerová (ČSSD), někdejší ministryně zdravotnictví, zběhla ke konkurenci - vydala se k Zemanovcům. Čestný předseda Zeman ji přivítal s otevřenou náručí. A současnou ČSSD nešetří. Je prý prolezlá rakovinou klientelismu a proto čeká další přeběhlíky, kteří se od ní budou chtít distancovat.

Nejde hrát za Spartu a Slavii zároveň, zareagoval místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek, když se dozvěděl, že se bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová chystá kandidovat v Plzeňském kraji za Stranu práv občanů - Zemanovce (SPOZ).

Emmerová si ještě ponechávala zadní vrátka, členství v ČSSD chtěla jen přerušit a zůstat nadále v oranžovém poslaneckém klubu. Šéf sociálních demokratů Sobotka se však pořádně rozzuřil. Emmerovou prý vyrazí, v klubu určitě nezůstane a měla by podle něj složit i poslanecký mandát. Emmerové nepomohla ani obhajoba, že rozhodnutí kandidovat za jinou stranu vysvětlovala snahou sblížit ČSSD a SPOZ jako možné koaliční partnery.  

Zemanovce však nemají v ČSSD příliš rádi. Podle Zaorálka ubral Zeman založením vlastní strany své domovské ČSSD hlasy a zkomplikoval pozici celé levici. Navíc jsou pro Zaorálka nepřijatelné Zemanovy vřelé vztahy s prezidentem Klausem. A také jeho výroky.

Po propuknutí kauzy Rath se Zeman nechal slyšet, že je ČSSD nemocná, prorostlá klientelistickou rakovinou, a proto očekává, že se k němu připojí i další, "nezkažení" členové ČSSD. Spolupráce se Sobotkovou partou je pro něj navíc obtížně představitelná, protože jsou v ní lidé kteří mají plno slov proti korupci a tunelování a sami se těchto trestných činů dopouštějí.

Zaorálek dnes kontroval, že o chystaném odchodu dalších politiků blízkých Zemanovi nic neví. Přesto jde o alarmující situaci - že by v ČSSD mělo dojít k rozkolu?

Kritik Zeman se dotahuje na Fischera a Švejnara

Zatímco kauza Rath ubrala dle průzkumů ČSSD procenta hlasů voličů, Miloš Zeman naopak šplhá v žebříčku prezidentských kandidátů výš a výš - je již třetí a snižuje i náskok hlavních favoritů volby, expremiéra úřednické vlády Fischera a posledního Klausova soupeře v prezidentské volbě, profesora Švejnara.

Podle agentury Factum Invenio se nyní Zeman pohybuje kolem 13,3%, zatímco Švejnar má 15,8% a dlouhodobý favorit Fischer 24,1%. Během prezidentské volby, která se uskuteční v rozmezí 6.1. - 5.2.2013, však může být vše jinak. A sen o prezidentském úřadu tak může nadále snít i milovník Becherovky Zeman.

osinek ( 5. června 2012 01:10 )

Ožrala a podrazák Zeman znovu v akci!! Když byl ještě u socanů tak ožrala Zeman spolu s tím gaunerem Šloufem, který za bývalého režimu jako komunistický aparatčik tvrdě pronasledoval "nepřátele režimu", přesvědčil poslance za socany Melčáka a Pohanku, aby podpořili vládu Topolánka, která v r.2006 neměla v Parlamentu většinu! Akci "PODRAZ" financovali odéesáci. Zeman a Šlouf dostali těžké miliony neboť pomohi Topolánkově vládě dostatse a udržet se u moci! Nyní ožrala Zeman pokračuje v podrazech na socany. Copak Zeman má ten mozek tak vychlastaný, že si nevzpomíná, že pouze díky socanům se stal premiérem? Ochmelka z Vysočiny Zeman ještě má tu drzost nyní kandidovat na funkci prezidenta. To je neskutečné! Za své podrazáctví by měl Zeman chodit kanály!!

reeh ( 3. června 2012 22:03 )

http://vtipy.netroof.eu/item/7760/my-dva-a-vcas/

londynskypes ( 3. června 2012 16:04 )

bando jedna zlodějská,prolhaná!!!

gordon ( 3. června 2012 12:10 )

přesuny peněz,funkcí,to se teprve rozjíždí.Nejlépe jsou na tom europoslanci,velké prachy a žádná práce a zodpovědnost.Dokonce se nezúčastňují schůzí,proč taky ztrácet drahocený čas,penízky dostanou stejně.

sexymozek ( 2. června 2012 20:50 )

Aha, už tě chápu,dementík! Tak se bav!

Zobrazit celou diskusi
Další videa