Bude mnohem hůř, straší Sobotka Nečasovu vládu s odkazem na lidi v ulicích

16. března 2012
15:33

Pozor, lidi se proti vám bouří a bude hůř. To vzkazuje vládě šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Předseda sociálních demokratů tak reagoval na čtvrteční demonstrace, které se uskutečnily v Praze, Brně a dalších městech Česka.

Sociální napětí ze společnosti čtvrtečními protivládními demonstracemi nezmizelo a bude pokračovat, řekl dnes předseda opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka.

V reakci na protesty, kterých se v několika městech ČR účastnily tisíce lidí, poznamenal, že demokratická vláda se nemá chovat arogantně a měla by buď výrazně korigovat své reformní plány, nebo odejít. ČSSD dnes předala vedení Poslanecké sněmovny návrh na hlasování o nedůvěře koaličnímu kabinetu.

Na protestních shromážděních takzvané Holešovské výzvy, která požaduje demisi vlády, se ve čtvrtek odpoledne sešly na různých místech Česka tisíce lidí. Hlavními požadavky byly zastavení reforem, odchod koaliční vlády a také prezidenta Václava Klause.

"Lidé mají obavy z budoucnosti, nevěří, že tato vláda vede zemi správným směrem," interpretoval Sobotka čtvrteční protesty a připomněl, že řada transparentů například kritizovala chystané majetkové vyrovnání s církvemi. Pravicová koalice a její poslanci podle předsedy nejsilnější opoziční strany nemají "vůbec žádnou empatii, pochopení" pro problémy, do kterých se řada občanů v důsledků reforem a obtížné sociální situace dostává. Vláda by se podle Sobotky měla vrátit k sociálnímu dialogu a změnit podobu svých reforem, v klíčových věcech by měla také hledat shodu také s opozicí.

"Takovouto změnu reálně čekat nemůžeme, proto nejlepší cestou je, aby vláda skončila," dodal Sobotka. Připomněl další chystané protivládní akce, z nichž první se má uskutečnit už v pondělí.

akeem ( 20. dubna 2012 19:25 )

Pepíču, dej se k odborářům, udělají z tebe bohatého bosse !!! Pepíčku, jsi hloupý ? Máš jen 6 tříd? Neumíš moc počítat ? Myslíš ža Amerika je v Indii ? Nevadí ! Pepíčku jsi "Vyžírka" a "Nemakačenko" ? Vůbec nevadí ! ! ! ..... Pepíčku máš jiné přednosti. Jsi hulvát, chováš se jako prase a hlavně umíš hodně křičet !....Pepíčku, dej se k odborům, udělají z tebe bosse. Dostaneš krásný oblek, luxusní limuzínu, jen musíš dbát ma to, aby sis na stávky a demontrace vždy oblékl špinavý a vytahaný svetr. Víš, to, aby tě lidi měli rádi.......A Pepíčku pokud budeš poslochat své šefíky z Lidového domu, pokud budeš umět ve správnou chvíli přivírat oči, budeš-li jim správně podkuřovat a připravíš-li jim několik stávek a demonstrací určitě se ti to vyplatí. Věřím, že socialistě tě prosadí třeba do Evropského parlamentu..... Ne Pepíčku to myslím nevadí, že nejsi "estebák". ......Nebo tě nacpou alespoň do senátu, možná i z tebe jednou bude předseda senátu?? Pepíčku , tak se dej na Bosse a nezapomeň, snaž se, podkuřuj, zavírej oči !!

svendy69 ( 19. března 2012 21:26 )

Bude hůř, politici, třeste se! www.chcemezmenu.webnode.cz

jaija ( 17. března 2012 19:42 )

Zlatá levice,pravice už předvedla jak to s obyčejnými, pracujícími lidmi umí!!!Už ať jdou do hajzlu!!!

rudyptak48 ( 17. března 2012 19:00 )

Tihle politici jsou jako naši bratři cikáni. Jsou to krvěžíznivé vši společnosti. Nic ji nedávají, jen z ní sají krev, a když se přemnoží, je těžké se jich zbavit. Mor a cholera na ně !!! Po dobrém to nešlo, nejde, a nikdy nepůjde.

husqarnowicz ( 17. března 2012 18:28 )

Souhlasím s Tebou, ale je to sci-fi. Tyhle hajzly smete snad jen občanská válka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud