Skandalista Vlček se vrací: Bude kandidovat na senátora

Autor: lm - 
20. listopadu 2011
05:35

Miloslav Vlček byl předsedou Poslanecké sněmovny v letech 2006 - 2010. Pak na svou funkci kvůli podezřelým finančním machinacím rezignoval. Nyní chystá návrat do politiky. Stane se senátorem v dalších volbách do Senátu?

Miloslav Vlček se bude ucházet o post senátora v obvodu Šumperk. Kandidovat bude opět za ČSSD. Od obvinění, kvůli kterým odstoupil z postu předsedy Poslanecké sněmovny a vzdal se poslaneckého mandátu, byl soudem očištěn.

Vlčkovo jméno se objevuje především ve spojitosti se dvěma kauzami. V prvním případě si měl půjčit od poslaneckého asistenta milion korun na volební kampaň a splácet je v hotovosti, čímž porušil zákon o praní špinavých peněz.

V druhém případě dostal jeho bývalý poradce dotaci 25 milionů korun na neziskové sportovní centrum Peníze byly ale použity k výstavbě luxusního hotelu. Sám Vlček prý poslance přesvědčoval, aby dotaci schválili. Kvůli těmto dvěma kauzám odstoupil z postu předsedy Poslanecké sněmovny a vzdal se poslaneckého mandátu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 21. listopadu 2011 20:52 )

blbost kvete

rudyptak48 ( 21. listopadu 2011 16:03 )

Myslím, že by jej měl předtím, než bude zapsán na kandidátku, otestovat ministr Dobeš. Snad dosáhne alespoň úroveň mentála, nebo elmentára. A kyž ne, kousek od jeho působiště je Šternberk, kde je jedno zařízení... Tam by vyčníval, jako jednooký mezi slepými.

oldedek ( 21. listopadu 2011 13:33 )

Nejblbější inženýr z republiky - jó a ještě jeden z Prahy

zdepa ( 21. listopadu 2011 09:11 )

Jde o jasný vzkat oranžových idiotů voličům: ,,Nevolte nás, nezasloužíme si vaši důvěru". Vaši Sobotka a Hašek

mash ( 21. listopadu 2011 00:12 )

Tak tohle je opravdu HNUS! Měl jsem chuť poprvé v životě volit ČSSD, jako nejmenší zlo, protože současná korupce politiků mě už naprosto štve!!! Ale koukám, že jsou socdemáci sejní, jako ostatní Opravu gratuluju té místní buňce ČSSD k takovému kandidátovi! S takovou můj hlas ČSSD nedostane.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud