
Rozvod Vítková a Vítek: Nenáviděli se, ale teď je spojila směnka na miliardu
Začalo to válkou o dítě a majetek, kterou s napětím sledoval celý národ. Nyní jsou exmanželé Vítkovi zcela zajedno. Spojila je směnka na astronomických 906 306 115 korun, které se snaží podezřelá firma získat od paní Vítkové. "Je to pokus o miliardový podvod," řekl exkluzivně Blesk.cz Radovan Vítek.
„Po odchodu od manžela jsem byla na mizině, neměla jsem na právníka, bojovala jsem o dítě, jako každá máma. Slibovali, že mi pomohou. Tak jsem jim podepsala nevyplněnou směnku. Nikdy pro mě ale nic neudělali,“ řekla Blesk.cz Eva Vítková, bývalá manželka jednoho z nejbohatších Čechů, multimiliardáře Radovana Vítka.
Městský soud v Praze však nárok na vyplacení směnky uznal a vydal platební rozkaz. Podle něj má paní Vítková zaplatit takřka miliardu. „Není to nic jiného, než pokus o miliardový podvod,“ řekl Blesk.cz miliardář Radovan Vítek, který teď bojuje za práva své bývalé manželky. Případná exekuce majetku paní Vítkové se podle všeho jeho jmění nedotkne.
„Soudkyně Jindřiška Dohnalová je podle našich informací ovlivněna žalobcem v neprospěch mé bývalé manželky Evy. Je zde zřetelná vazba mezi soudkyní a advokátkou žalobce paní Jitkou Tutterovou. Ty dámy se velmi dobře znají a podle informací, kterých se mi dostalo z důvěryhodných zdrojů si jdou na ruku,“ dodává pan Vítek.
„Budeme se soudit dál, tvrdíme, že firma Merone neposkytla paní Vítkové žádné služby a převod směnky je pouze fiktivní. Směnka byla převedena na firmu, ze kterou stojí stále titíž lidé,“ řekl právník paní Vítkové pan Aleš Rozehnal.
Chtějí mě dostat na mizinu, říká paní Vítková
Ostře sledovaný „nejdražší rozvod v Česku“ skončil v loňském roce ke vzájemné spokojenosti. Radovan Vítek získal syna do výhradní péče, ale kluk je u matky tak často, že se prakticky jedná o střídavou péči. Paní Vítková dostala odstupné 50 milionů korun.
Paní Eva Vítková podepsala v roce 2007 poté, co soud svěřil syna do péče otce, firmě Merone nevyplněnou směnku. Tou se zavázala, že firmě uhradí čtvrtinu z peněz, které získá majetkovým vypořádáním.
„Nepomohli mi vůbec v ničem,“ říká paní Vítková. „Je to jen trik, jak mě dostat na mizinu. Vždyť já ty peníze nemám a nikdy jsem neměla,“ dodala. Jednatel firmy Merone pan Rostislav Pokluda tvrdí, že na případu usilovně pracovalo devět jeho právníků a má na peníze nárok. Směnku s dopsanou částkou 906 milionů korun firma Morone později převedla směnku na firmu Summertime.
Je to směnkový podvod bambusové firmy
Firma Summertime se snaží směnku prodat a nabízí ji ke koupi bohatým podnikatelům včetně známých pana Vítka. Potenciálním kupcům tvrdí, že je to u soudu zařízeno a rozsudek v neprospěch Evy je jistý.
„Směnku dokonce nabízeli ke koupi i mně,“ řekl Blesk.cz Radovan Vítek. „Volalo mnoho mých známých, kterým směnku nabízeli. Například David Štekl, jenž obchoduje s pohledávkami, Ivo Mlátilík, bývalý starosta Františkových Lázní, a volal třeba také Marek Čmejla z Appianu. Dokonce byli nějací lidé se směnkou také u Karla Komárka z KKCG. Zkoušejí každého, kdo má alespoň nějaké peníze.“
V prodeji „dopsané“ směnky se prý angažuje i bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec, který propustil na svobodu arabského prince Sáního, odsouzeného za pohlavní zneužívání nezletilých dívek.
Slova Radovana Vítka potvrzují i ostatní podnikatelé
Ivo Mlátilík, bývalý starosta Františkových lázní: „Směnku mi nabízeli lidé od pana Pokludy z firmy Merone ke koupi letos v létě. Chtěli za to 200 milionů a jako bonus prý mám rozsudek městského soudu. Říkali, že je to u soudu zařízené, prý to má jejich advokátka posychrované.“
Investor Josef Lébr: „Tu směnku mi pan Pokluda z Merone nabízel za 200 milionů.“
Marek Čmejla z firmy Appian: „Říkali, že je o rozhodnutí soudu postaráno. Zdálo se mi to podezřelé, tak jsem jim řekl ne.“
Rozvodová tahanice exmanželů Vítkových v datech |
|
|
|
prosím vás, kde je paní Vítková k mání? Ona je zajištěna, vypadá stále velmi dobře, studovala LF, potřebuje občas mít po boku člověka se zdravým rozumem, aby nedělala tyto psí kusy .. a kterému dost podivně nejde o peníze... protože pro něho nejsou podstatné.