Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 21°C

Úhel pohledu Ondřeje Höppnera: Volby v USA po hurikánu rozhodnou elektrikáři

Autor: Ondřej Höppner - 
31. října 2012
22:22

Hurikán Sandy za sebou zanechal spoušť, ze které jako pták fénix povstává hrdinný prezident Obama, aby zvítězil ve volbách. Stačí mu jediné: Zapnout elektřinu.

Před ničivým úderem hurikánu Sandy byly šance Baracka Obamy a jeho protikandidáta Mitta Romneyho půl na půl. Mnozí poukazovali na to, že je Obama bez chuti a bez zápachu, ani ryba ani rak a onen všeobjímající mír, který sliboval před volbami, objímá tak nějak všechno a nic.

Turban

Jistě, byl to on, kdo takřka vlastnoručně dopadl Usamu bin Ládina a hodil ho rybám. I zde však bylo dost těch, kterým tento bradatý nepřítel v turbanu a zálibou ve vysílačkách připadal trochu vyčpělý.

A pak, necelý týden před volbami, vtrhne do ulic New Yorku hurikán s něžným jménem Sandy a jako anděl apokalypsy pustoší vše, co mu stojí v cestě: opozdilce, smolaře, domy, silnice, burzu, jeřáb, servery interentových gigantů Google a Yahoo, lodě a sny.

Starosta New Jersey, tedy hurikánem nejvíce zasažené části New Yorku, veřejně pochválil prezidenta Obamu za to, že chápe život obyčejných Američanů.

Kabel

Volby tedy rozhodnou ti, kteří měli zkušenost s bouří Sandy, a mohli tak plně docenit Obamův lidský přístup k jejich tragédii. V mnoha zasažených státech probíhá hlasování o budoucím prezidentovi elektronicky, tedy po internetu. V tom je právě ta potíž, tedy že v těchto oblastech po hurikánu internet nejde a na jiný způsob nejsou připraveni. Půjde tedy o to, zda stihnout během několika příštích dní zapojit elektřinu a zprovoznit internet, aby se mohlo hlasovat.

Pokud se to podaří, Obama se znovu stane prezidentem Spojených států a elektrikáři dostanou přidáno. Je dobré mít na své straně počasí.

vonamula ( 1. listopadu 2012 12:09 )

neujmou - není to napsáno vůbec vtipně, protože hoppner je trotl.

charles009 ( 1. listopadu 2012 12:00 )

Faktograficke chybky tam ma,ale uvazuje spravne-Obamovi to zachranilo kreslo-ukaze se jako hrdina a ochrancelidi v nouzi.Elektrikari budou slavni jako hasici v 2001......Show must go on US je obrovsky divadlo pro 200 mil zoufalcu...

7sim7 ( 1. listopadu 2012 11:45 )

NJ soucasti NY? hoppner ma velky mezery na to aby mohl psat takove clanky i ten jeho nazor ohledne voleb. je to pako co by se melo drzet max kdo kde s kym,to mu slo asi nejlepe. je to fakt vzor vsech otcu!!!!

capitan_jorge ( 1. listopadu 2012 10:53 )

Že "mister" Höppner je mentální gigant, ví už asi každý. Podle něj je New Jersey součástí New Yorku. Pan redaktor neví, že New Jersey je samostatný stát USA, který na severu sousedí se samostatným státem USA, New Yorkem.

lysohlavek02 ( 1. listopadu 2012 00:46 )

asshole (_!_)PGGA-stupid monkey from diego

Zobrazit celou diskusi