Kubice dal funkci manželce ministra Bessera a exministrovi Šmerdovi

Jan Kubice jmenoval své poradce a ombudsmanku  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, oj - 
1. září 2011
14:42

Ministr vnitra Jan Kubice jmenoval ve čtvrtek maželku ministra Jiřího Bessera Blanku Besserovou ombudsmankou policie. Jako svého nového poradce si vybral bývalého ministra dopravy Radka Šmerdu.

Dalším poradcem je Jan Černý ze společnosti Člověk v tísni, sdělil mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák.

Besserova manželka střídá právničku Taťánu Peškovou, kterou Kubice jmenoval policejní ombudsmankou k 20. červenci. Pešková tehdy nahradila bývalého náměstka pro mezinárodní vztahy Viktora Čecha, kterého na vnitro přivedl exministr vnitra Radek John a jehož místo nynější ministr vnitra Jan Kubice zrušil.

Exministr dopravy Šmerda se stal poradcem Kubice pro vládní, parlamentní a legislativní agendu. "Poradenskou a konzultační činnost v záležitostech sociálně vyloučených komunit, romské menšiny a lidských práv bude pro ministra vykonávat Jan Černý, který se této otázce dlouhodobě věnuje ve společnosti Člověk v tísni," uvedl Novák.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

bosomfriend ( 1. září 2011 15:37 )

Vždyť jsme malý národ a ten si musí navzájem pomáhat. Za komoušů si pomahála jedná strana a nyní druhá strana.Jen hlupák je nestraník.

siroky11 ( 1. září 2011 15:19 )

Ruka ruku myje!!! Ať žije korupce v Modré zkorumpované republice.

Zobrazit celou diskusi
Další videa