Nacionalistu Bátoru odvolejte, vyzvali senátoři Nečase

Autor: ČTK, Kjos - 
5. srpna 2011
07:49

Senátoři ČSSD, KDU-ČSL i ODS dnes vyzvali otevřeným dopisem premiéra Petra Nečase (ODS), aby zajistil odvolání Ladislava Bátory z funkce ředitele personálního odboru ministerstva školství. Zdůvodňují to Bátorovým někdejším propojením s nacionalistickou Národní stranou. Otevřený dopis podepsalo 24 senátorek a senátorů,

"Je nepřijatelné, aby lidé s takto extremistickou minulostí obsazovali nejvyšší vládní funkce a podíleli se na řízení naší země. Je nepřijatelné, aby vláda tyto osoby jakkoli v těchto funkcích tolerovala a schvalovala," uvádějí senátoři v dopise.

Senátoři premiérovi připomněli jeho březnový výrok, že člověk typu Ladislava Bátory nemá v administrativě současné vlády místo. "Je pro nás však velkým rozčarováním, že jste i přes tento veřejný příslib dosud ve věci Ladislava Bátory a jeho postupu ve vládní administrativě nijak nezasáhl a navzdory svým slibům se tváříte, jako by snad tento vážný problém neexistoval," píše se v dopise.

Výzvu inicioval senátor Chládek, který je dlouhodobým kritikem ministra školství Josefa Dobeše (VV). Na premiéra se obrátil kvůli tomu, že Dobeš nehodlá Bátoru odvolat. Podobnou výzvu už ve středu premiérovi adresovali aktivisté a představitelé organizací na ochranu lidských práv a menšin. Podle nich by směřování vzdělávacích institucí neměl ovlivňovat člověk "spjatý s rasistickými a antisemitskými subjekty".

Bátora obvinění z rasismu a extremismu odmítá. Ve svých vyjádřeních se ostře vymezuje vůči evropeismu, multikulturalismu, feminismu, antidiskriminaci či ekumenismu. Před lety se účastnil přednášky o českém protižidovství pořádané ultranacionalistickou Vlasteneckou frontou. Bátora také v práci s názvem Česká revue - Můj národ a má vlast chválil antisemitský spis Rudolfa Vrby nazvaný Zkáza Slovanů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

lucnik ( 8. srpna 2011 09:57 )

Vaše jméno ve mě sice vzbuzuje vzpomínky na komunistický totalitní režim, ale vaše názory, pokud také nejsou součástí nějaké spekulace musím podpořit.Situace v naší společnosti je značně nepřehledná, všude se tvrdě lobuje a politici si už neříkají, jako dříve - nemáte pravdu, ale -LŽETE. Literárně lze popsat díky našim politikům stav ve společnosti, prostě -KOCOURKOV. Je to smutný fakt a tak každý hlas, který se proti tomuto stavu ozve je dobrý hlas.

wojtylak ( 5. srpna 2011 22:45 )

countess bathory

rudyptak48 ( 5. srpna 2011 14:02 )

My o demokracii mluvíme, ale její podstatu neznáme. Demokracie je teoretický pojem. Je ideál, ke kterému se chceme, nebo snažíme přiblížit. Všechny společenské řády a neřády řídí lidé. Ochrana a protekce jedné skupiny, vytváří omezení demokracie a tím i svobody pro jiné skupiny. Když stát neumí prosazovat zákon u všech občanů bez rozdílu, sahá k záplatování dír demokracie. Tím protěžuje Romy, Židy, geje, lesby, lékaře, zelenou energii atd... Tímto protěžováním však roste odpor obyvatel proti uvedeným skupinám. Nakonec stát dělá těmto skupinám medvědí službu. Takto vznikl fašismus v Německu. A tady obviňují Bátoru z rasismu, antisemitismu, axtremismu... a kdovíčeho dalšího. Proč...? Vždyť se jen snaží narovnat vztahy v naší pokřivené demokracii.

e.44 ( 5. srpna 2011 11:04 )

pozzzor ( 5. srpna 2011 10:14 )

Jakmile někdo vybočuje z řady a nelíbí se,má jiné názory(pravdivé) a nekrade jako všichni,kteří jsou pod otevřeným dopisem podepsáni,musí z kola ven.Na jejich zlodějiny poukazovat nikdo nebude,ale na jiný názor(stačí se dotknout slovem židů nebo menšin u nás) tak to všichni začnou krákorat a odstřelovat člověka jako rasistu a nacionalistu.Tak kde je ta demokracie,kde je ta svoboda.Pravda a láska zvítězí(hlavně,že nakradli v čele s Havlem),ale jde jim hlavně o jejich pravdu a lásku k sobě samému.Nazdar

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud