Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Dobeš: Příznivec neonacistů pohlídá školství

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: ap - 
13. července 2011
16:59

Čeští středoškoláci se mají na co těšit. Ministr školství Josef Dobeš se totiž shlédl v Ladislavu Bátorovi, muži který nejen kandidoval za ultrapravicovou Národní stranu, ale sám vystupoval na přednáškách, které pořádali přední čeští neonacisté. Josef Dobeš (47) ho nyní povýšil a svého ekonomického poradce jmenuje ředitelem celého personálního odboru.

Muž s úzkými vazbami na neonacistickou scénu, tak bude dohlížet na to, kdo bude na ministerstvu školství pracovat. "Bude řešit další snižování počtu zaměstnanců a audit budov, které rezort využívá," řekl Dobeš Lidovým novinám.

Ministr si jej za poradce vybral v dubnu na doporučení prezidentova poradce Petra Hájka. "Poradce má větší volnost v názorech než ředitel odboru. Po zkušenostech, které mám odtud i z minulosti, tak poradce přináší návrhy, a to třeba i neotřelé. Kdežto ředitel odboru je výkonný pracovník se vším všudy," uvedl Bátora.

Bátora je předsedou konzervativní iniciativy D.O.S.T. V roce 2006 byl lídrem kandidátky krajně pravicové Národní strany na Vysočině.  Strana, která už neexistuje, se stavěla proti cizincům a Romům.

Mimo jiné se před lety zúčastnil neveřejné přednášky o "českém protižidovství," pořádané ultranacionalistickou Vlasteneckou frontou (VF) na které přednášel i udajný mluvčí soudem zrušeného Národního odporu Kalinovský. A Bátora účast na přednáškách VF nepopřel, naopak se k nim hrdě hlásil a prohlásil, že na několika sám vystupoval.

honza51 ( 14. července 2011 14:54 )

že jsou stále nějaké pokusy jak zakázat KSČM , ale že na ministerstvu školství bude "fašoun", to těm bojovníkum za demokracii nevadí , že pane Štětino (bývalý člen KSČ - u vás se přesně hodí slogan - Poturčenec horší Turka") .

zlobive_decko ( 14. července 2011 10:15 )

a že předtím za SZ nevadil komunista a neomarxisté, to je zajímavé? ve mě to prostě zase vyvolává pocit, že je článek namířem proti VV a na čí objednávku?

e.44 ( 13. července 2011 21:32 )

Dobrá Už se řadím

pgga ( 13. července 2011 21:06 )

Tak pozor...ja jsem HNED za Pepou!..Jdi do rady!

pgga ( 13. července 2011 21:05 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa