Voliči, podívejte se: Galerie flákačů

Autor: Sandra Apostolidisová, Pavlína Kosová - 
1. 5. 2011
16:52

Lásky čas, ale také Svátek práce – to je 1. máj. Blesk si proto posvítil na naše politiky a zjišťoval, jak jsou na tom s pracovitostí oni. A někteří se pravda nepřetrhnou. Účast mnohých poslanců na zasedáních Sněmovny je mizerná. U jedněch jsou na vině vleklé zdravotní potíže, druzí mají více funkcí, které nezvládají sladit. No a některým se zřejmě prostě jenom nechce.

Na špici mezi »ulejvači « se drží Petr Jalowiczor (ČSSD). Jeho 18% účast při hlasování má ale omluvu. „Pan Jalowiczor je vážně nemocný,“ vysvětlil Blesku jeho asistent.

Na pomyslném vrcholu se tak umístil ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). „Náplň mé práce je být často v zahraničí. Když jsem někde v tramtárii, tak těžko budu zároveň ve Sněmovně. Jsem pro klouzavý mandát,“ řekl Blesku.

To druhý muž ČSSD Michal Hašek, který je současně druhým mužem mezi absentéry, se nařčení bránil. „Nemyslím, že bych svou práci zanedbával. Nechápu, jak jste na to přišli,“ obhajoval se. Není divu, že s poslanci, kteří si ze Sněmovny dělají holubník, došla její předsedkyni Miroslavě Němcové (ODS) trpělivost a po chybějících chce písemné omluvenky.

 

Poslanec Strana Docházka v %
Karel Schwarzenberg TOP 09 26
Michal Hašek ČSSD 38
Jan Farský TOP 09 41
Pavel Bém ODS 42
Vítězslav Jandák ČSSD 43
Jiří Besser TOP 09 46
Pavel Drobil ODS 49
David Rath ČSSD 50
Petr Nečas ODS 51
Josef Dobeš VV 52

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

sakra ( 2. května 2011 13:46 )

Naprostý souhlas. A jinak. Oproti jiným národům Evropy mají Češi zlodějinu, flákání a vyčůranost v krvi už po staletí.

bleskplesk ( 2. května 2011 08:50 )

Schwarzenbergova morálka poznamenaná 50-ti lety devastující bolševické totality??? Nechci se komoušů v žádném případě zastávat, ale mezi největšími absentéry není ani jeden jejich poslanec, naopak je jich nejvíce mezi zástupci pravice. Nějak vám ta vaše teorie pokulhává.

bleskplesk ( 2. května 2011 08:28 )

znojmacka ( 2. května 2011 08:09 )

nautilus- no já nevím, ale odvolávat se 150 let na bolševiky, je snad ještě větší demagogie, než demagogie komunistická. A hlavně- nic se tím nezmění, když se řekne- ( za to oni nemůžou, za to můžou komunisti). To je vrchol trapnýho alibismu, kterej opravdu nevede nikam. A kolik těch poslanců je ve věku, aby je letitě mohla "zdegenerovat" vláda bolševiků a neuměli ani přijít "do práce"? A levicové smýšlení mají v tomto případě i pravicoví poslanci, jejich účast není taky hojná- ale já vím, oni za to přece nemůžou.. Tak proč tam alo tedy jsou a co chtějí změnit, když to jinak- SAMI neumí?

1912 ( 2. května 2011 07:10 )

pokud půjdete navštívit svého poslance tak stejně nebude v kanceláři !!Voliči jste lhostejni nebot na své voliče netlačíte a nekontrolujete je !! Vzala bych bič a zpráskala bych je !!! Němcová jste za ně zodpovědná a !!!Být šéfkovou posl.sněmovny tak bych se chovala jinak !!!A toto střevo chce být presidentkou !!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa