Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Oblačno, déšť 15°C

Klaus vyhnal Topolánka z Žofína

Autor: Aleš Půček, mivrk - 
21. dubna 2011
17:13

Ti dva se prostě nemají rádi. Mirek Topolánek se na oslavách dvacátého výročí ODS nestihl ani ohřát. Bývalý předseda strany přijel, pronesl projev, v němž stranu zkritizoval, a během hodiny musel pryč. Přijížděla hlavní postava oslav a zakladatel strany Václav Klaus. Prezident si nepřál, aby se s Topolánkem setkal. Nesnášenlivost, která mezi oběma muži vypukla již po Topolánkově zvolení Klausovým nástupcem, nevyprchala ani po letech.

Vztah Klause a Topolánka má bohatou a peprnou historii. Psal se rok 2002. Topolánek nahradil v čele strany Klause a ten hned vyťukal legendární esemesku „Prázdný a falešný Topol.“ Později dokonce zpochybnil Topolánkovu inteligenci, když ho viděl číst v knize ekonoma von Hayeka. "Mirku, tohle vy přece nikdy nemůžete pochopit...."

Topolánek zase vždy zpochybňoval Klausovy volební úspěchy. „Václav Klaus se svým fašizoidním obličejem prohrál ODS v roce 2002 volby. Vlastně žádné volby nevyhrál. V roce 2002 to bylo referendum, v roce 1996 ztratil většinu, v roce 1998 prohra, v roce 2002 prohra.“

Topolánku, už je čas, prezident čeká..

Není divu, že se ti dva nikdy neměli v lásce. V současné době má jednoznačně navrch Klaus. A kvůli tomu mohl být Topolánek na oslavách jenom necelou hodinu. Pronesl projev, delegáti vlažně zatleskali a pak mu zaveleli k odchodu.

Na pokyn, že Topolánek opustil Žofín, totiž již netrpělivě čekal Václav Klaus. A ten si podle LN vymínil, že na oslavy dorazí, pouze pokud nebude v tu chvíli již přítomen Topolánek. A oslavy bez zakladatele a největší postavy dějin strany? Nemožné. Topolánek se musel krátce před čtvrtou hodinou pakovat.

Napadli se v projevech

I ve svém projevu se Topolánek do Klause navezl. Zkritizoval spolupráci současné ODS a Věcí veřejných. Považuje ji prý za ještě větší nebezpečí, než byla opoziční smlouva, kterou uzavřel Klaus se Zemanem.

To si prezident nemohl nechat líbit. A taky nenechal. V projevu, který přednesl půl hodiny po Topolánkovi, řekl, že "ODS se za Topolánka vydala špatným směrem." A vyzval Petra Nečase k větším změnám.

jakub-moravec ( 22. dubna 2011 22:20 )

Venco, to ještě pořád můžeme udělat, třeba najít 3 lidi do tanku a jedeme na to! Budeme novodobí Blaničtí rytíři

jakub-moravec ( 22. dubna 2011 22:13 )

1912, no byl jsem jen zvědavý a už jsem se připravoval poslat vám gratulaci na příští rok, 100-letého Čecha (1912-2012). A v Novém Zélandu jsem ještě nebyl, mohl byste mi odtamtud poslat pohlednici?

venxa ( 22. dubna 2011 16:50 )

Kko vyzene Klause? To je veliky problem, Zrejme to bude dalsi prebarveny zlodejsky komous-tunelar. Cesi si to podelali sami v roce 89, meli rozveset komouse na Vaclavaku nez se stacili prebarvit. Kandelabru tam bylo dost.

1912 ( 22. dubna 2011 12:27 )

jakube -morovce co tě to tak zajíma r,1912 ty jsi jakub a já 1912 a bude to Nový Zeeland !!!!!!já jim to zde říkám stále ale jsou tu tupci !! !

komentator ( 22. dubna 2011 10:07 )

Je nejvyšší čas vyhnat tuneldědka z Hradu!! Klaus a ta jeho hradní kamarila je největším neštěstím pro tuto zemi!

Zobrazit celou diskusi
Další videa