Někdo jde po Svobodovi: Primátora Prahy hlídá policie

Primátor Svoboda může jásat. Na nervózním zasedání byl zvolen
Autor: ČTK, ap - 
5. 4. 2011
17:29

Několikrát mu propíchali pneumatiky, vyhrůžné SMS dostává on i jeho rodina. Pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) hlídá policejní ochranka. Důvodem jsou výhružné zprávy, které on a rodina dostává od prosince.

Pražská policie tak reaguje na poznatky získané z vyšetřování, sdělil k primátorově ochrance pro ČTK její mluvčí Tomáš Hulan. Podle mluvčí pražského magistrátu Terezy Krásenské dostal Svoboda ochranku kvůli výhrůžkám, kterým od prosince čelí. Bližší informace nechce policie ani magistrát s ohledem na bezpečnost primátora sdělit.

"Na základě informací, které jsme zjistili v rámci trestního řízení a které pražská policie prověřuje, jsme panu primátorovi poskytli ochranu k zajištění jeho bezpečnosti. Žádné další informace sdělit nemohu," řekl ČTK Hulan. V polovině února  napsal idnes.cz, že primátor čelí výhružným a vulgárním SMS zprávám. Anonym údajně vyhrožoval násilím jemu i jeho rodině. Někdo mu a jeho manželce také několikrát propíchal pneumatiky u automobilu.

Podobné textové zprávy dostávala také radní Alexandra Udženija (ODS). Policie začala oba případy prošetřovat.  Podle zdroje z okolí primátora je důvodem ochrany primátora skutečnost, že "výhružky již překročily únosnou mez". "S ohledem na bezpečnost a soukromí pana primátora to nebudeme více komentovat," řekla Krásenská.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

sakra ( 6. dubna 2011 09:58 )

Maximálně nesympatický a křivý Svoboda.

znojmacka ( 6. dubna 2011 08:23 )

- jak jsou hlídaní.. Ale ženský, kterým třeba chlapi vyhrožujou a semtam nějaká facka padne, tak jim řeknou: "milá paní, přijďte, až se něco stane.. " Nebo ti rodiče, kteří x-krát hlásili na policii, že je schizofrenní syn jim vyhrožuje a dneska mají akorát tak fleka na hřbitově

petr11 ( 6. dubna 2011 05:25 )

...opovrhují voliči a nyní se bojí.

cocococo ( 6. dubna 2011 00:24 )

tenhle retardovanej kundolog fetuje.Vzdycky kdyz ho vidim nebo slysim mam dojem ze je v rausi.Taky nic nevi a nikde nebyl a nic si nepamatuje.Tak co s nim? Eliminovat!!!

bafi ( 5. dubna 2011 20:51 )

Vůbec nechápu,kdo by si co tomto Hurvínkovi vzal. Možná,že někomu ledatak leží v žaludku,že dědek sedí zadkem na dvou židlích a ani na jedné pořádně. Na magistrátu ho není vidět,je stále ve Vinohradské nemocnici a chvástá se ,že si tam chodí odpočinout. To se nedivám,protže na magistráte ho nikdo nevidí.Pro město nic nedělá. Jde mu jen o koryto,ale to ve vládě dělá většina a vykřikuje jak jim jde o blaho občanů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa