Bárta stahuje návrh na zákaz telefonování s hands-free

Bárta ukázal doklady o svém příjmu
Autor: ČTK, mivr - 
29. 3. 2011
22:25

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) stahuje část návrhu zákona o silničním provozu zakazující telefonovat za jízdy autem i s pomocí sady hands-free. Uvedla to v pondělí televize Nova.

"Stahuji svůj návrh na zákaz telefonování s hands-free při jízdě. Jsem velmi rád, že jsem tímto návrhem rozpoutal vášnivou debatu," řekl televizi Bárta.
Rozhodnutí ministra dopravy uvítal i Ústřední automotoklub ČR. "Doufali jsme v to, protože ten návrh je neseriózní," řekl TV Nova mluvčí jeho Igor Sirota.

Větší nebezpečí srážky

Zákaz jakéhokoliv telefonování za volantem byla přitom ještě před čtrnácti dny Bártova priorita. Podle měření provedeného ministerstvem dopravy při jízdě rychlostí 70 kilometrů za hodinu a současném telefonování s použitím hands-free sady, která řidičům umožňuje hovor, aniž musí držet telefon v ruce, zahájil telefonující řidič brzdění o 13 metrů později než řidič, který se plně koncentruje.

Ministerstvo chce přesto telefonování za jízdy trestat přísněji než doposud. "Stále platí to, že chceme postih zpřísnit, takže se ze tří bodů zvyšuje na pět," řekl tajemník kabinetu ministra dopravy Karel Hanzelka.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jozzinek ( 31. března 2011 16:44 )

To určitě. Tak za napodobení štěkajícího psa. Kamera a mikrofon mu svědčí.

honza33 ( 31. března 2011 08:30 )

zelena.kometa ( 30. března 2011 16:41 )

Nápad to je určitě zajímavý a v moha státech i funguje. V naší poslanecké sněmovně, ale nebyla reálná možnost na prosazení...

evolucius ( 30. března 2011 12:44 )

...jako když chytnou nevinného,dají mu trest smrti, pak ho zmírní na doživotí,a on je jim ještě vděčný.

honza33 ( 30. března 2011 11:04 )

Myslím, že na Oskara by mohl z fleku dostat Rath)).

Zobrazit celou diskusi
Další videa