Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Co bude dál s vládou?

Autor: hof, evakk - 
7. dubna 2011
21:26

Ve vládní koalici je pěkně horko. A teplota stoupá každou minutou. Co bude dál s kabinetem Petra Nečase (ODS), pokud se rozpadnou Věci veřejné? Ve hře je několik variant a Blesk ohodnotil, jaká je šance, že v nejbližší době nastanou. Hraje se o hodně. O reformy i funkce na další tři roky…

ODS, TOP 09 + přeběhlíci VV

Šance podle Blesku: 60%

ODS a TOP 09 potřebují k zachování 101 většiny ve Sněmovně 7 poslanců VV. Zatím to vypadá, že šest poslanců se trhne určitě. John deklaroval, že minimálně 18 poslanců stojí za vedením. Námluvy mezi jednotlivými stranami a poslanci intenzivně probíhají.

Bárta i kabinet zůstane

Šance podle Blesku: 20%

ODS a TOP 09 bude stačit vysvětlení, které Bárta ohledně úplatkářských průšvihů ve straně i špiclování politiků nabídl, a vláda zůstane ve stejné podobě jako dosud. Část véčkařů ale poslanecký klub VV opustí tak jako tak.

Předčasné volby

Šance podle Blesku: 15%

Vláda nedostane od odpadlíků VV důvěru, budou předčasné volby. To by ale pro ODS a TOP 09 bylo tak nevýhodné, že na to těžko přistoupí. VV by navíc zřejmě skončily definitivně.

Velká koalice ODS a ČSSD

Šance podle Blesku: 5%

Dvě nejsilnější strany se spojí a vytvoří velkou koalici se silnou většinou. Přidat se může i TOP 09, což je ale nepravděpodobnější než vytvoření vlády pouze ODS a ČSSD.

sakra ( 8. dubna 2011 10:43 )

Uspořádat puč a vyházet celou vládu!

honza33 ( 8. dubna 2011 10:41 )

Myslím, že vláda přežije, to je jen počáteční řev, za týden to ustane a pojede se dál...

mathony ( 8. dubna 2011 07:46 )

souhlas a všichni co dělají tento bordel by měli povracet majetky a bylo jak na zravotnictví na důchody a ještě zbylo na opravy silnic co Bárta zastavil a když je tak štědrej a dává půjčky bez papíru jen na ksicht tak proč nepůjčil pár milionů do rozradeného rozpočtu

mathony ( 8. dubna 2011 07:38 )

už aby to bylo nebo z těch co si nanakradli budou bezdomovci a žebráci ten bordel co je v naší zemi už sice asi nikdo nespraví ale když rozhoduje jak bude vypadat jakákoliv reforma multimilionář jak se Bárta chlubí a ostatní to je už vrchol!

monster13 ( 7. dubna 2011 23:52 )

Bártovi ještě nikdo nic nedokázal, ale Vondrovi ano, takže je to jasné koho by měl Nečas vyhodit, ale ne on si tam Vondra ještě pobude

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud