Úterý 20. února 2024
Svátek slaví Oldřich, zítra Lenka
Oblačno, déšť 8°C

Vondra prý věděl o kšeftech Promopro

Ministr obrany Alexandr Vondra prý věděl o nevýhodných zakázkách během českého předsednictví EU
Ministr obrany Alexandr Vondra prý věděl o nevýhodných zakázkách během českého předsednictví EU  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, jaj - 
22. března 2011
15:34

Třese se pod Vondrou ministerské křeslo? Koalice si ho na popud TOP 09 a Věcí veřejných vezme na kobereček, aby vysvětlil nové poznatky v kauze sporné zakázky s rirmou ProMoPro při českém předsednictví EU. Server Euro.cz zveřejnil údaje, z nichž údajně vyplývá, že tehdejší vicepremiér pro evropské záležitosti a nynější ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) o zakázce věděl.

"Žádáme, aby se - pokud možno - změnila agenda středečního zasedání K9," řekla předsedkyně poslaneckého klubu VV Kristýna Kočí. Koaliční špičky mají debatovat o reformě zdravotnictví. Místo toho by se probíral Vondra. Ten nadále popírá, že se smlouvami nemá cokoliv společného, a prohlašuje, že žádnou nepodepsal.

Poslanci TOP 09 by podle členky kulbu Heleny Langšádlové měli problém hlasovat ve čtvrtek proti programu mimořádné schůze, kterou iniciovala ČSSD. Vondra a ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by na ní měli hovořit o "podezření z plýtvání veřejných prostředků v souvislosti s českým předsednictvím". Langšádlová uvedla, že poslanci TOP 09 možná při schvalování programu odejdou ze sálu. Nestáli by tedy po boku koaličního partnera ODS.

V kauze českého předsednictví jde o zakázku na audiovizuální a další služby, která byla bez výběrového řízení uzavřena s firmou PROMOPRO spol. s.r.o. Kalousek už dříve uvedl, že není zřejmé, co stát získal asi za polovinu plateb firmě. Některé částky skončily na pochybných kontech v zahraničí.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

honza33 ( 23. března 2011 10:40 )

Vondra by to už měl zabalit a jít před soud spolu s Langerem...

gogo ( 22. března 2011 22:15 )

Tak to tam JISTĚ chodí ......

gogo ( 22. března 2011 22:15 )

Ale může spát klidně. Jako jemu podobní. Již je to pod kobercem.... Ruka ruku myje....

hell ( 22. března 2011 21:57 )

nehorazna drzost tohoto prasete drzet se jeste ve vlade... je videt jakej jsme narod debilu... za vsechno si muzeme sami....jsme laxni a pohodolny... umime pak jenom rvat....kdyz uz je pozde... klasika.... jakou mame za*ranou vladu za to si muzeme jenom my sami... uz ted litujeme a litovat budeme do konce zivota... a tohle tlusty vyzrany prase by zaslouzilo jit na porazku kam vitr tam plast kam vlada tam plac

staska ( 22. března 2011 19:23 )

-ne do pekel ,ale stálevýš a výš,jako jeden zmála přežil ve vysokých většinou ministerských funkcích snad všechny vlády,aaférky má denním pořádku,ale vždy z nich s bravurou sobě vlastní vyklouzne,on nic on jen generál a generálové přece nic nevědí,rozkazy nedávají,oni jsou snad i negramotní nebot ani číst a psát neumějí.Tak co po nich vlastně chcete nějakou,za něco odpovědnost.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa