Vondra prý věděl o kšeftech Promopro

Ministr obrany Alexandr Vondra prý věděl o nevýhodných zakázkách během českého předsednictví EU
22. 3. 2011
15:34

Třese se pod Vondrou ministerské křeslo? Koalice si ho na popud TOP 09 a Věcí veřejných vezme na kobereček, aby vysvětlil nové poznatky v kauze sporné zakázky s rirmou ProMoPro při českém předsednictví EU. Server Euro.cz zveřejnil údaje, z nichž údajně vyplývá, že tehdejší vicepremiér pro evropské záležitosti a nynější ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) o zakázce věděl.

"Žádáme, aby se - pokud možno - změnila agenda středečního zasedání K9," řekla předsedkyně poslaneckého klubu VV Kristýna Kočí. Koaliční špičky mají debatovat o reformě zdravotnictví. Místo toho by se probíral Vondra. Ten nadále popírá, že se smlouvami nemá cokoliv společného, a prohlašuje, že žádnou nepodepsal.

Poslanci TOP 09 by podle členky kulbu Heleny Langšádlové měli problém hlasovat ve čtvrtek proti programu mimořádné schůze, kterou iniciovala ČSSD. Vondra a ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by na ní měli hovořit o "podezření z plýtvání veřejných prostředků v souvislosti s českým předsednictvím". Langšádlová uvedla, že poslanci TOP 09 možná při schvalování programu odejdou ze sálu. Nestáli by tedy po boku koaličního partnera ODS.

V kauze českého předsednictví jde o zakázku na audiovizuální a další služby, která byla bez výběrového řízení uzavřena s firmou PROMOPRO spol. s.r.o. Kalousek už dříve uvedl, že není zřejmé, co stát získal asi za polovinu plateb firmě. Některé částky skončily na pochybných kontech v zahraničí.

honza33 ( 23. března 2011 10:40 )

Vondra by to už měl zabalit a jít před soud spolu s Langerem...

1912 ( 23. března 2011 06:40 )

Ne ten Klaun se jmenoval Pružinský který se postaral o svojí skartaci všech dokumentů patřil mezi ty největš ESA kontrarozvědky !!!On ten SACHR ministr vnitra mu dopomohl a mnoha jiným dnešním komunistickým rudomodrákům dnešním zlodějským kapitalistůma mafiánům co zde ovládájí a řídí tuto zem z podsvětí !!!

gogo ( 22. března 2011 22:15 )

Tak to tam JISTĚ chodí ......

gogo ( 22. března 2011 22:15 )

Ale může spát klidně. Jako jemu podobní. Již je to pod kobercem.... Ruka ruku myje....

hell ( 22. března 2011 21:57 )

nehorazna drzost tohoto prasete drzet se jeste ve vlade...

je videt jakej jsme narod debilu...

za vsechno si muzeme sami....jsme laxni a pohodolny...

umime pak jenom rvat....kdyz uz je pozde...
klasika....

jakou mame za*ranou vladu za to si muzeme jenom my sami...

uz ted litujeme a litovat budeme do konce zivota...

a tohle tlusty vyzrany prase by zaslouzilo jit na porazku

kam vitr tam plast

kam vlada tam plac

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa