Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Šéf Motola: Prominentní pacienti jsou KULICHOVÉ

Autor: ap, Kjos - 
2. února 2011
16:52

VIDEO: Tiskovou mluvčí Evu Jurinovou obvinil ze lživé kampaně vůči jeho osobě a vyhodil ji. Nelíbilo se mu, že Jurinová zkritizovala skutečnost, že se během krize způsobené chováním lékařů, rozhodl odjet na safari. Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík má kromě Jurinové, ale další problém. Po internetu koluje video, na němž bez skrupulí nabádá podřízené k lepší péči o prominentní pacienty.

Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík to má těžké. V době, kdy vrcholí krize kolem utíkajících lékařů si odjede na výlet do afrického Beninu a hned ho za to tisková mluvčí kritizuje. Přitom pro nemocnici a pacienty tolik dělá. Tedy aspoň pro ty protekční. Říká jim KULICHOVÉ...

O kulichy se postarejte!

"To je ten systém kulichů, kdy vám někdo z mého sekretariátu volá a posílá vám ty lidi a vy jste schopni je velmi dobře odpravit a velmi dobře se k nim chováte," nabádá Miloslav Ludvík na videu své podřízené, jak se mají chovat k protekčním pacientům. A snad aby se primáři jednotlivých oddělení nebouřili proti tomuto postupu, neváhá jim dát najevo, že i na ně ví ledajakou špínu. Konkrétně se mu nezdá způsob, jakým jeho podřízení přidělují nemocniční zakázky.

"Páni přednostové a primáři samostatných oddělení velmi dobře vědí, že my sice občas soutěžíme, ale ta soutěž vypadá tak: je pět firem, které mohou dodat materiál, tak se řekne firma A se zúčastní, firma B se zúčastní, firma C se zúčastní, firma D vyhraje, firma E se zúčastní. Příště se to prohodí. Fakt si myslíte, že to nevím?," vyčítá svým podřízeným Ludvík, který ovšem proti těmto praktikám zjevně nebojuje.

Miliarda sem, miliarda tam

Naopak, rád se pochlubil tím, že nemocnici se daří finance úspěšně získávat. "To, že nemocnice dostala zatím 4,5 miliardy na investice, tak to opravdu není pro to, že by si někdo myslel, že to ten Motol doopravdy potřebuje. To je výsledek tvrdého lobbingu tam nahoře. Naštěstí toto je malá země, tak se člověk neuběhá," projevil dobře naladěný ředitel smysl pro humor a ukázal, že na nějakém tom státním rozpočtu mu příliš nezáleží.

Nahrávka pochází z výjezdní porady přednostů, primářů a vrchních sester motolské nemocnice, která se konala 3. prosince 2010 v hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně.

Ředitelova obhajoba

Miloslav Ludvík se později k záznamu vyjádřil. Pro idnes.cz označil video za účelově sestříhané. Ve vysvětlení však bylo spoustu rozporů. na jednu stranu odmítl, že by "KULIŠI" měli nějaké výhody. Ve druhé větě ale řekl, že "Kulich je známý. Člověk, který jde od ředitele." Podle Ludvíka je to někdy výhoda, někdy ne.

Šéf Motola Ludvík: Nejprve vyhodil Jurinovou, pak dal návod, jak pečovat o prominentní pacienty!Šéf Motola Ludvík: Nejprve vyhodil Jurinovou, pak dal návod, jak pečovat o prominentní pacienty! | abl

Jurinové se už zbavil

Zveřejněné video udělá panu řediteli další vrásky kolem očí. Pro něj dobrou zpravou je, že aspoň Jurinové se definitivně zbavil. V pondělí ji po deseti letech v Motole vyhodil. Jurinové se nelíbilo, že během vyjednávání o řešení situace ve zdravotnictví odjel na safari do Beninu a označila to za managerské selhání.

Otevřeným dopisem ji obvinil ze lživé kampaně. "Znala jste všechna zásadní fakta o situaci, v níž se naše nemocnice nachází. Zejména o tom, že motolská nemocnice registrovala v den mého odjezdu pouze 25 výpovědí našich lékařů," zlehčoval své opuštění nemocnice Ludvík, který se o ni jinak tak dobře stará...

vinnetouvi ( 5. února 2011 14:57 )

Je to jeden z nejodpornějších narcisáckejch a slizkejch t.e.p.loušů, který jsem kdy viděl

zimi ( 3. února 2011 12:51 )

Kulichy mají lékaří odjakživa.Někteří po skončení ordinace si toho narvou plný kufr u auta ...........a ještě děkují a odchází

vlaku ( 3. února 2011 12:01 )

Jak někdo s titulem Mudr.může poslouchat řeči takového nafoukance, slabomyslného a samolibého debila? Kdo ho tam drží? V té jeho hlavě je IQ houpacího koně !!! Divím se pani Jurinévé, jak mohla doufat, že se změní.

6010 ( 3. února 2011 11:19 )

Ono to opravdu nebude jen tak jednoduché, utáhnout finančně takový kolos jako je Motolská nemocnice.Od státu toho asi moc nedostanou, tak se peníze shánějí jak se dá.Holt prominentní pacienti a vlivní lidé jsou pro nemocnici finančním přínosem, tak proč né? Já řediteli fandím.Že ve zveřejněné nahrávce nemá prsty Jurinová, tak tomu nevěřím.Ona nemůže strávit to, že po 10ti letech jde z kola ven, ale já bych jí již vyměnila dávno.To tam chtěla strašit do důchodu?Musí být také trochu sebekritická.Nic není na věky!Měla se k tomu postavit čelem a odejít vklidu a né se mstít.

1912 ( 3. února 2011 06:49 )

POLITICKÁ co udělala ty koaliční smlouvy ODS?ČSSD má zajistě i ty Sanopsy jak byly za komoušů i DNES a to všude ta se o péči bát nemusí nebot ta politická lékařská verbež je dosazena na ty nejvyšších postech nemocnic !!!!!!!! !!!! Kdy konečně nebudou i ti lékaři vtahovány do politiky ?????????????Měli by býti tak jako policie ,soudci .Nemocnice by měli řídit schopni manažeři a ne zloději !!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud