Kočí a Andrýsová z VV: Kvůli politice nestíhají školu

Místo v knihovnách a u své diplomové práce teď kočí tráví více času v poslaneckých lavicích. Stranická kolegyně Andrýsová školu také nestíhá, uvažuje dokonce o přerušení studia.
Autor: hof, kos, Klena - 
13. 1. 2011
14:39

Zvládnout práci a školu současně není žádná procházka růžovým sadem. Své o tom vědí i mladé a ambiciózní poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí (26) a Lenka Andrýsová (26). Kvůli politice nezvládají své studijní povinnosti.

Před rokem Kočí tvrdila, že na politologii na Univerzitě Karlově jí zbývá jen napsat diplomku a udělat státnice. „Diplomovou práci stále píšu, doufám, že když už je po komunálních volbách, bude konečně více času,“ řekla Kočí Blesku. Ještě v létě doufala, že školu dokončí na podzim, nejhůře v zimě. „Moji rodiče by mne zabili. Při každé návštěvě se mne ptají nikoliv na politiku, ale kdy už konečně dokončím vysokou školu,“ řekla tehdy.

O moc lépe na tom není ani Lenka Andrýsová (26). Ta dodělala magistra a je na VŠE doktorandkou. Teď uvažuje, že studium na nějakou dobu přeruší. „Práce je pro mě velmi časově náročná. Cestuji, a když máme týden Sněmovny, jsme v práci od rána do večera. Politika mi mnohdy zabírá i víkendy,“ postěžovala si Blesku mladá poslankyně.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mufe ( 14. ledna 2011 15:07 )

Bez titulu? Já myslím, že obě titul mají, jen se chtějí i nadále vzdělávat a učí se dál. Co je na tom špatného?

olesja ( 14. ledna 2011 11:40 )

Hlavně, že dostaly ,, korýtko" i bez titulu.

sakra ( 14. ledna 2011 10:21 )

Pro ČR by bylo daleko lepší, kdyby každý "kandidát" napřed udělal školu, pak pár let pracoval mezi občany, aby věděl něco o životě a podmínkách obyvatel o kterých hlasují atd.

mufe ( 14. ledna 2011 07:54 )

No aspoň je vidět, že se plně věnují práci.

spassvogel ( 13. ledna 2011 15:46 )

Skutečně velmi podnětný článek. i když co se taky od blesku dá čekat, že jo?

Zobrazit celou diskusi
Další videa