Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Kočí a Andrýsová z VV: Kvůli politice nestíhají školu

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: hof, kos, Klena - 
13. ledna 2011
14:39

Zvládnout práci a školu současně není žádná procházka růžovým sadem. Své o tom vědí i mladé a ambiciózní poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí (26) a Lenka Andrýsová (26). Kvůli politice nezvládají své studijní povinnosti.

Před rokem Kočí tvrdila, že na politologii na Univerzitě Karlově jí zbývá jen napsat diplomku a udělat státnice. „Diplomovou práci stále píšu, doufám, že když už je po komunálních volbách, bude konečně více času,“ řekla Kočí Blesku. Ještě v létě doufala, že školu dokončí na podzim, nejhůře v zimě. „Moji rodiče by mne zabili. Při každé návštěvě se mne ptají nikoliv na politiku, ale kdy už konečně dokončím vysokou školu,“ řekla tehdy.

O moc lépe na tom není ani Lenka Andrýsová (26). Ta dodělala magistra a je na VŠE doktorandkou. Teď uvažuje, že studium na nějakou dobu přeruší. „Práce je pro mě velmi časově náročná. Cestuji, a když máme týden Sněmovny, jsme v práci od rána do večera. Politika mi mnohdy zabírá i víkendy,“ postěžovala si Blesku mladá poslankyně.

mufe ( 14. ledna 2011 15:07 )

Bez titulu? Já myslím, že obě titul mají, jen se chtějí i nadále vzdělávat a učí se dál. Co je na tom špatného?

olesja ( 14. ledna 2011 11:40 )

Hlavně, že dostaly ,, korýtko" i bez titulu.

sakra ( 14. ledna 2011 10:21 )

Pro ČR by bylo daleko lepší, kdyby každý "kandidát" napřed udělal školu, pak pár let pracoval mezi občany, aby věděl něco o životě a podmínkách obyvatel o kterých hlasují atd.

mufe ( 14. ledna 2011 07:54 )

No aspoň je vidět, že se plně věnují práci.

spassvogel ( 13. ledna 2011 15:46 )

Skutečně velmi podnětný článek. i když co se taky od blesku dá čekat, že jo?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud