České političky: Stane se jedna z nich prezidentkou?

Autor: Oldřich Tichý, Eva Hofrichterová - 
21. 7. 2010
06:30

Dvě z nich jsou teprve politické školačky. Do věku, kdy by mohly kandidovat na Hrad, jim chybí 15 let. Přesto se už poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí (25) a Lenka Andrýsová (25) nechaly slyšet, že by rády získaly úřad prezidenta. Třetí do mariáše kandidátek o post hlavy státu je Jana Bobošíková (45). Ta je o generaci starší, z politických bitev má už nejeden šrám, ale úspěchy se jí poslední dobou vyhýbají.

„Někdy bych velmi ráda kandidovala na post prezidenta,“ řekla Kočí v minulých dnech. Chybějí jí věk a zkušenosti, ale nechybí jí sebevědomí. „Ono je potřeba mít zdravou míru ambicióznosti,“ uvedla.

Zájem o politiku musela prý snášet už její barbie. „Moje panenka byla právnička a zároveň prezidentka. Už tehdy jsem věděla, že mě politika zajímá a budu se jí chtít věnovat,“ zavzpomínala.

Do boje o post hlavy státu by se schutí pustila tahle trojice kandidátekDo boje o post hlavy státu by se schutí pustila tahle trojice kandidátek | abl

I Andrýsová projevila zájem o prezidentský post už dříve. Svěřila se s ním v roce 2007 v rozhlasové soutěži Lady Radio: „Občas mám politické ambice a chci zlepšit svět. Kdoví, třeba budu jednou prezidentkou.“ Jak vážně je třeba její kandidaturu brát, ale napovídá i to, jak se v rádiu uvedla: „Je to modrooké, blonďaté, studuje to vysokou školu ekonomickou a postoupilo to do finále soutěže Lady Radio. Co to je?“

Zkušená Bobošíková

Ve srovnání se dvěma mladšími kolegyněmi pak Bobošíková působí jako ostřílená politička. Však už má zkušenosti z europarlamentu a také o Hrad se už v roce 2008 ucházela. Jako kandidátka KSČM ale dostala výprask. Přesto chce pokus zopakovat, i když za jinou stranu.

„Pokud k tomu bude mít Suverenita možnosti, tak samozřejmě ano,“ uvedla. Při pohledu na trio adeptek se ovšem nabízí otázka, jestli už je Česko dost »zralé« na první ženu- prezidentku…


Kristýna Kočí (25)

Kristýna KočíKristýna Kočí | abl

➤ šéfka poslaneckého klubu VV

➤ za VV vyjednávala o vládě

➤ studuje politologii na VŠ

➤ ráda čte, cestuje, sportuje

➤ svobodná, bezdětná


Lenka Andrýsová (25)

Lenka AndrýsováLenka Andrýsová | abl

➤ poslankyně za VV

➤ místopředsedkyně VV

➤ absolventka VŠE v Praze

➤ má ráda hudbu, cestování, sport

➤ svobodná, bezdětná


Jana Bobošíková (45)

Jana BobošíkováJana Bobošíková | abl

➤ šéfka strany Suverenita

➤ 2004–2009 europoslankyně

➤ absolventka VŠE v Praze

➤ ráda čte, cestuje, vaří, hraje na klavír

➤ vdaná, dvě dcery

 

 

Kristýna Kočí (25)
➤ šéfka poslaneckého klubu
VV
➤ za VV vyjednávala o vládě
➤ studuje politologii na VŠ
➤ ráda čte, cestuje, sportuje
➤ svobodná, bezdětná

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

anasyi ( 23. července 2010 09:55 )

anelam,tak ja bych radsi,kdyby mi slozila nejakou tu hradni,mohla by i zatroubit na nejakou tu trubku,ja bych ji nechala,aby se sama rozvijela,tak aby i mohla sama tvorit,zachvili budou vanoce,takze by mohla upeci i nejake to cukrovi.

anasyi ( 23. července 2010 09:50 )

anelam,jenom v nedeli,to jsou vsichni v kostele a ja jim prozatim vypalim nejakej ten kokos

anasyi ( 23. července 2010 09:48 )

ziraf,ja vsechno po troskach,kapka ke kapce,a je lihovar

anelam ( 23. července 2010 06:24 )

To tě lituji-abstinente-ovšem nevěřím

anelam ( 23. července 2010 06:21 )

no daly nám vybrat jen ze třech a mně vynechaly

Zobrazit celou diskusi
Další videa