Kmotr Oulický: Zakázky za 2,5 miliardy a ztráta paměti

Vlivný podnikatel a kmotr severočeské ODS Patrik Oulický
Autor: ČTK, ap - 
10. ledna 2011
23:00

Patrik Oulický, vlivný severočeský podnikatel napojený na ODS má další malér. V neděli ho ministr dopravy Vít Bárta obvinil, že spolu s dalším vlivným kmotrem Petrem Bendou (ČSSD) ve skutečnosti řídí Ředitelství silnic a dálnic v Ústeckém kraji. A nyní vyšlo najevo, že Oulický skutečně získal od ŘSD zakázky za 2,5 miliardy Kč. Sám Oulický přitom tvrdil: Žádná moje firma pro ně nepracovala.

Severočeský kmotr Patrik Oulický, známý veřejnosti zejména díky černé stavbě honosné vily v chráněné oblasti, jejíž část musel i díky činnosti Blesk.cz zbourat, má další problém. Vyšlo najevo, že od Ředitelství silnic a dálnic získala jedna z jeho společností zakázky za 2,5 miliardy Kč. Prokazuje to Bártova obvinění?

2,5 miliardy? Ztráta paměti

Vlivný podnikatel přitom ještě v pondělí tvrdil, že žádná z jeho firem nepracovala pro Ředitelství silnic a dálnic. Podle ČT je ale Oulický spoluvlastníkem společnosti Energetické a dopravní stavby.

A ta se podílí na zakázkách pro Ředitelství za skoro 2,5 miliardy Kč. Jedná se  například o zakázku na rozšíření rychlostní silnice R7 na Chomutovsku či stavbu protipovodňové vany v Ústí nad Labem.

Já nic, já akcionář

Oulický ztrátu paměti vysvětluje po svém. "My jsme připravovali pouze technické podklady tenkrát s Viamontem. Já jsem nebyl v té době akcionářem, společnost EDS jsem koupil až následně," tvrdil Oulický.

Informace vyšly najevo poté, co v nedělních Otázkách Václava Moravce prohlásil ministr Vít Bárta, že kvůli napojení na "kmotry" Patrika Oulického z ODS a Petra Bendu z ČSSD podá na vedení ústecké pobočky ŘSD trestní oznámení.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

marmelada ( 18. ledna 2011 12:56 )

včetně mého exmanžela a jeho zázemí takže jsem po rozvodu dostal 0 a v podstatě si může dovolit vše,včetně zfalšování mého pdpisu, a vše je beztrestné /údajně činěno vše mě poškozující v dobré víře/ Kdopak ze shora intervenuje?myslím,že ti,komu jeho firčma stavěla.....asi byl účet hezký a tak je tu revanš.Smutné,protože se zapojuje tolik lidí.

gogo ( 12. ledna 2011 13:13 )

Doufám, že to za legrační ale nepovažujete... Dnes je totiž již takový trend, že se oznámí nějaká lumpárna, někdo na to složí posměšnou písničku, všichni se tomu zasmějí a je to vyřízeno .... Této "srandy" je tu již na můj vkus příliš....

gevi ( 11. ledna 2011 20:37 )

Já nejsem rozhodně darebák největšího kalibru, ale nijak zoufale si nežiju. I když je pravda, že na důchod jsme s manželkou po vystudování dětí intenzivně šetřili. Ale takové příspěvky se sem psát nesmí, za to zde padají tvrdé výtky.

gevi ( 11. ledna 2011 20:33 )

že se rozloučí s kmotry. Takový Oulický je přitom pohromou pro ODS a rozhodně si žádná strana nemůže takovou "reklamu" dovolit. Ale největší sranda bude, až mu jeho načerno postavené sídlo zlegalizují společnou rukou severočeští kmotři z ODS a ČSSD, kteří tam vládnou stavebnímu úřadu.

gevi ( 11. ledna 2011 20:15 )

To jako, že nás měl Hitler dílem vyvraždit, dílem poněmčit a zbytek odstěhovat na Sibiř?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud