ABL špehovala za čtvrt milionu, Bárta jen mlčí

Autor: ap - 
15. 1. 2011
14:59

Vít Bárta je jako aprílové počasí. Když mluví o kmotrech z jiných stran, září jako sluníčko. Když dojde na otázky spojené s činností jeho bezpečnostní agentury ABL, zakaboní se a odmítá cokoliv vysvětlovat. Podezření jsou přitom mimořádně závažná. Agentura ABL údajně ještě pod jeho vedením špehovala lidi z pražské ODS. A prý přitom šla i za hranici zákona.

Poslední dva týdny neuplynul ani jeden den, aby ministr dopravy Vít Bárta nevystoupil s emotivním prohlášením a závažným obviněním. Svá mediální vystoupení si přitom očividně užívá. O to pozoruhodnější je skutečnost, že na obvinění, jež se týkají jeho vlastní osoby, odmítá odpovídat.

Špiclování za skoro čtvrt milionu

V roce 2007 sledovala podle MF Dnes Bártova bezpečnostní agentura ABL politiky ODS z Prahy 11. Zejména mělo jít o bývalou starostku ODS v této městské části Martu Šorfovou. Ta sama je svým sledováním zděšena.

Bárta tyto informace před třemi měsíci popřel. "Je to lež," prohlásil a dál se k záležitosti odmítl vyjadřovat. Nyní se ale objevily nové důkazy. Vyúčtování detektivů ABL, z nichž vyplývá, že špehování politiků ODS přišlo jen za čtvrt roku na 227 414 korun.

Bárta drží bobříka mlčení

Sledování přitom údajně šlo za hranici zákona. Podle MF Dnes si detektivové ABL  například přes policejní databáze nechali zjišťovat lidi, které viděli spolu se sledovanými osobami. A to již připomíná praktiky bývalé StB.

Vít Bárta, který jindy vydává prohlášení jak na běžícím páse, k případu cudně mlčí. Tento týden oznámil, že k případu nebude nic vysvětlovat. A své slovo plní.

Na facebooku vítězoslavně prohlašuje, že splnil slib a podal trestní oznámení kvůli podezřelým státním zakázkám na Ředitelství silnic a dálnic v Ústeckém kraji. Prohlášení k podezřelým zakázkám a praktikám jeho bývalé společnosti na nich však budete hledat marně.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

rudolf45 ( 20. ledna 2011 22:02 )

Praha 11 změnila starostku za starostu p Mlejnskýho v roce 2006. Jak k tomu došlo za pomoci p.Janečka se dozvíme z archivu zpráv o volbách v roce 2006. Byl dosazen i přes nevoli Zastupitelstva Prahy 11. To vysvětluje proč se určitá skupina zajímala o pí.starostku a zřejmě si objednala detektivní skupinu k případnému a potřebnému zdiskretizování osob. Vše lze najít na patřičných stránkách Prahy 11 z doby voleb 2006.

kerim567 ( 18. ledna 2011 12:55 )

atˇmf řekne kdo si to u abl ojednal

meverickx ( 18. ledna 2011 05:13 )

je třeba špiclovat ,oni se sami ktěm zlodějinám nepřiznají a rozkradou ještě to málo co tu zbylo

slafkins ( 18. ledna 2011 01:14 )

Sledovani lidi je cast podnikani ABL

slafkins ( 18. ledna 2011 01:11 )

Cssd hori koudel u zadku a muzeme rict ze i Ods ma nahnano.VV jdou za svym cilem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa