Bártova ABL: Sledovali političku?

Autor: ČTK, jos - 
30. 9. 2010
09:29

Bezpečnostní agentura ABL, kterou vlastní rodina ministra dopravy Víta Bárty (VV), sledovala začátkem roku 2006 šéfku sekretariátu hlavní kanceláře ODS Martu Šorfovou. Alespoň to tvrdí novináři z MF Dnes.

Cílem sledování bylo Šorfovou, v té době starostku Prahy 11, zdiskreditovat. Vyplývá to z dokumentů o sledování, které získala Mladá fronta Dnes.

Šorfová o tom, že ji někdo sleduje, nevěděla. "Cože? To není možné? Začínám mít strach. To bylo jako StB?" řekla v první reakci Šorfová.

V té době prý čelila velkému tlaku části ODS, která si přála její odchod z funkce. Šorfová se proto domnívá, že zakázku na její sledování zadal ABL některý z jejích kolegů.

Marta Šorfová nemohla zprávě o svém sledování uvěřit...

Prohledali i popelnici

"V čekárně ordinace bylo skutečně ověřeno, že se jedná o osobu Marta, jelikož ji sestra vyzvala jménem ke vstupu do ordinace," cituje internetová verze MF Dnes z dokumentu. Detektivové dokonce prohledávali i odpadky před domem. "Pracovní skupina zajistila dokumenty vhozené do popelnice," napsali ve zprávě pracovníci ABL.

Je to falzifikát, tvrdí Matěj Bárta

"Informace o sledování političky Marty Šorfové společností ABL jsou založeny na zfalzifikovaném dokumentu," sdělil ve čtvrtek generální ředitel společnosti ABL Matěj Bárta a dodal: "Dokument nebyl vytvořen firmou ABL a jsme přesvědčeni, že se jedná o falzifikát. Žádný podobný dokument jsme v archívu nenalezli, navíc vámi zaslaný materiál je spojen s grafickými symboly, které společnost ABL v dané době nepoužívala."

Vít Bárta, který ABL založil v roce 1992, firmu po letošním vstupu do vlády prodal svému bratrovi Matějovi.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

vitoamigo ( 16. června 2011 02:02 )

Preji krasne dobre rano nespim a proc,protoze se me chce zvracet z tech lidi co si vzali pravo zastavat nas stat a reprezentovat nas narod!Jsem z obycejne rodiny obycejny kluk,ale uz jsem take stihnul si neco odsedet v Ceske veznici,ale to je jedno nebo mozna neni myslim si totiz ze vleke pricineni na tom ma prave zasluhu system hnojniku teto republiky!To co jsem zazil v ceskych veznicich nemyslim ted vztahy mezi vezni ale pristup vezenske sluzby k zivotu a vubec celemu systemu je katastroficky!!!!!!!!Tento system totiz funguje i na svobode,ale problem je ze u nas zadna neni a dlouho nebude vse totiz prevzali do rukou potomci Komancu,odsedel jsem si dva roky ve spojenem kralovstv a zadrzen jsem byl NSR,cili mohu porovnat system nejde ani o konfort ziti ani o system,ale o chovani statu k lidem,tady se neda hovorit ani o rozdilu,ale o jine planete!!!!Vitejte na planete Komousov,jak je mozne ze v cizine vas odsoudi k uvezneni,ale v Cz k odnetim svobody,ale svoboda je siroky pojem a nasi vladni cinitele nam ji odebiraji i na svobode ono totiz cim poctiveji pracujes tim vetsi si hovno!!!treba se me libi soudruh Antl samy pruser a potom se podili na vzniku noveho zakoniku,nebo minisrr Baarta ministr dopravy bez ridicaku hamba tito lidi maji hned skoncit a kde je problem 17 listopad nasirevolucionari v popredi udelali smlouvu s komousema a na cesky narod udelali tzv.dveste padesatku cili podnod.Cesky narod jim tenkrat vybojoval viteztvi,ale vlastene se ani nemuselo bojovat protoze false smlouvy uz byli pripraveny,oto ani dnes uz tak nejde jde oto ze nase vlada Ceskemu narodu nehodi ani trchu zrniii k jidlu jen z naroda saje a saje nejde o to co proprivatizovali,ale o pristupu vladyu k cloveku a ten je na urovni dictatury a vykoristovani cili kdyz se spoji system komunismu a kapitalismu je z toho hnuj pro lidi,kteri chteji svuj zivot prozit poctive a laskou dnes koncim freedomaci ahoj zitra vas vitoamigo

komentator ( 4. října 2010 08:21 )

Šmírovat politiky a využívat takto získané informace k prosazování obchodních cílů (bezpečnostní agentura získala v poslední době zajímavé zakázky v Praze) je trestný čin! Člověk, kdo šmírování řídil a jeho kolegové z bezpečnostní agentury ABL jsou ve vedení několika ministerstev. To je nehorázné. Copak je Česko policejní stát?

komentator ( 4. října 2010 08:16 )

Motivem špiclování prý bylo VYDÍRÁNÍí POLITIKŮ. Sledování byli různí politici ODS, ČSSD a dalších stran-. To není běžné špiclování týkající se MANŽELSKÉ NEVĚRY nebo špiclování firem. Lidi, kteří byli sledováni rozhodovali o veřejných zakázkách za velké peníze. Šlo vesměs o pražské politiky. A div se světe najednou se bezpečnostní agentuře začalo v Praze neobyčejně dařit. Někteří investigativní novináři dokonce naznačují, že DŮVĚRNÉ POZNATKY o politicích využívala Bártova bezpečnostní agentura k "ovlivňování" (srozumitelněji k "vydírání"?) politiků .... Copak Vít Bárta nevěděl, že zde fungoval skoro jako státní bezpečnost. Vždyť dle zákona pouze státní zastupitelství může nechat politiky sledovat. To co se stalo v Česku by se nemohlo udát v žádně civilizované zemi. MINISTERSTVO VNITRA zde kontrolují bezpečnostní agentury. Náměstek ministra vnitra Moroz měl bezpečnostní agenturu s bývalým estebákem Zinglem. Člen vedení ABL Zahálka je náměstkem ministra vnitra. A John je pouhou loutkou bývalého šéfa ABL Bárty. Chce to okamžitě prověřit špiclování politiků! Může to prošetřit policie, když ministerstvo vnitra je kontrolováno bezpečnostními agenturami. Copak tyto lumpárny kakajkovi nevadí? Mají v tomto státě vládnout bezpečnostní agentury a různí špiclové?

kakakajka ( 2. října 2010 15:42 )

Tito novináři jsou jako Pat a Mat. Kment spoléhá na inteligenci našich občanů. Pokud je to tak, tak je mezi námi mnoho ukřivděných nemakačenků, kterým lépe pasoval socialistický systém přerozdělování, ve kterém by si tito dva hlupáci ani neškrtli. Věřím, že Bárta a nynější vláda je nejlepší, co nás mohlo potkat.A vy dva nestrašte Mikulášem v létě!!!!!

kendex ( 2. října 2010 11:30 )

Souhlasím.

Zobrazit celou diskusi
Další videa