Bártův trapas u Krause: Frnk, frnk, želvy v prd*li!

Autor: gam, Krvs - 
4. září 2010
00:07
SOBOTA 4. 9. - Ministr dopravy a milovník opery Vít Bárta (36) mluví jeko buran! Po jeho sprostém výroku "želvy v pr**li" zůstal moderátor Jan Kraus (57) jako opařený. "Co že jste to řekl?" ptal se Bárty moderátor ve svém novém pořadu na TV Prima Show Jana Krause. Ministr takto svérázně vysvětloval únik peněz při dopravních stavbách. Kraus výběrem hostů do pilotního dílu rozhodně nechyboval. A padaly i další perly z úst čerstvého ženáče a ministra dopravy Víta Bárty.

Vít Bárta do divadla Ponec nepřišel s prázdnou. Pro Krause měl připravený dárek v podobě plyšového medvěda, "maskota" ministerstva dopravy, který rozdával darem bývalý ministr Aleš Řebíček. Na celou kauzu ohledně vyhazování peněz za zbytečnosti promluvil Bárta i u Krause.

Mám náměstka pro kosmický program

"Jsem pyšný na to, že jsem to objevil první," řekl Krausovi Bárta na objevení nekalých zakázek na ministerstvu a pochlubil se i zrušením kuriózní pozice náměstka. "Já jsem měl i náměstka pro kosmický program, tak jsem ho zrušil, ptal jsem se, jestli budeme vítat Marťany," řekl se smíchem.

Také přišla řec na bezpečnostní agenturu, kterou dříve Bárta vlastnil. "Víte, agentury dělají i detektivní služby, ale je to hodně drahý, ale můžete si zakoupit krabičku, kterou ženě nainstalujete na auto a když se ta žena přiblíží domů a vy vidíte na GPS mapičce, že je moc blízko, tak alarm, oblíknout kalhoty a je to," vysvětlil Bárta Krausovi, co vše si lze u agentur objednat.

Frnk, frnk želvy v pr**li

Poté došel na přetřes případ zastavení staveb silnic v regionech, konkrétně v Bohumíně. Kraus tedy žádal po ministrovi vysvětlení. "Nejdříve se stavba zastavila, pak zase povolila, jak to vzniklo?" "No to vzniklo tak, že jsem přišel na ten úřad a najednou frnk, frnk želvy v pr**li a pět miliard tam nebylo," vysvětlil bez servítek nastalou situaci Bárta. Překvapený moderátor po něm chtěl, aby divákům svou slovní hříčku vysvětlil. "Je to něco, co by mělo chodit hodně pomalu, a najednou to hrozně rychle zmizí," snažil se trapas zachránit Bárta.

Biokoridor pro medvěda za 250 milionů

Během rozhovoru došlo i na kuriózní odhalení, co vše se dá postavit ze státních peněz, tedy z rozpočtu ministerstva dopravy. "Je hrozně zajímavý neustále objevovat věci, které vás na první pohled nenapadnou. Jednou jsem jel na služební cestu do moravskoslezského kraje a dozvěděl se, že jsme postavili biokoridor pro medvěda za 250 milionů korun."

Dva nebo jeden bazén v bytě?

Moderátor se v časopise Prahy 1 také dočetl, že má Bárta doma dva bazény. Zeptal se ho tedy, co je na tom pravdy. "To jsem četl, to mě hodně pobavilo, tak jsme s Kačenkou prohlédli byt a objevili místo bazénu vířivku," odpověděl Krausovi na otázku. "Tak ve sklepě takovej malej bazének je," přiznal ale poté neochotně.

Smích trénuje u Ratha

Když mu moderátor vyčinil jeho hlasitý smích u něho v pořadu, Bárta odpověděl: "Víte já hlavně trénuju u Ratha. Když jsem ve Sněmovně poslouchal ty jeho vážné vážně řečené myšlenky, tak jsem si vzpomněl na tu pohádku, že když se začnete nahlas smát tak ten bubák zmizí."

Kraus byl uvolněný jako vždy

Jinak celá show Jana Krause se nesla ve stejném formátu jako ta stará. Dva rozdíly by se však našly. Hned v úvodních titulcích pořadu se totiž dozvíme, koho bude mít Kraus v pořadu za hosty. Není tedy pro diváka překvapením, kdo bude další na řadě. Poté tradiční výběr zpráv, které moderátora přes týden zaujaly, jsou v elektronické formě. Internetové odkazy jsou promítány na TV obrazovku. Mezi Dalšími Krausovými hosty pátečního večera byla zpěvačka ze skupiny Toxique Klára Vytisková a fakír Petr Fiedor. Moderátor Jan Kraus měl břitký jazyk a byl uvolněný jako vždy.

carmela85 ( 6. září 2010 20:53 )

Nebylo by náhodou přínosnější řešit to, jak se na ministerstvu ztrácely peníze, než řešit jedno slovo? Ale to od Blesku asi nikdo nemůže chtít.

ondatra ( 6. září 2010 13:10 )

Ale fuj! Ještě že je Bárta slušnější.

ondatra ( 6. září 2010 12:56 )

Ve státním sektoru je co snižovat, platy jsou tam o několik tisícovek vyšší než v soukromém sektoru. Státní zaměstnanci si žijí nad poměry. http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2010/03/15/mapa-kolik-berou-lide-placeni-statem -a-kolik-u-pri/

ondatra ( 6. září 2010 12:40 )

Mně pan ministr nepřipadal moc vtipný, ale na ministerstvu se snaží.

ondatra ( 6. září 2010 12:29 )

Máš používat zavináč.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud