Hlasy z ODS: Seberte véčkařům vnitro!

Ministr vnitra Radek John čelí tlaku na svou funkci
Autor: jak, josK - 
2. 10. 2010
11:10

Sledování pražských komunálních politiků, z kterého je podezřelá agentura ABL, může pořádně zatřást stávající vládou. Ozývají se totiž hlasy z ODS, které požadují, aby se VV vzdali postu ministra vnitra.

I když se zatím vládní strany nechtějí pouštět do konfliktů a vyčkávají na prošetření kauzy policií, tak je atmosféra hodně napjatá. "Pokud se opravdu prokáže, že sledování dělala agentura ABL, osobně jsem pro vyvolání koaliční diskuse, zda Věci veřejné mají mít resort vnitra," řekl místopředseda ODS Pavel Blažek pro MF DNES.

Premiér Nečas na čtvrteční schůzi ODS vyzval své spolustraníky ke klidu a zdrženlivosti. V ODS to ale vře a lidí, kteří by radši viděli ministerstvo vnitra v jiných než véčkařských rukou, je více. Jedním z nich je i starosta Prahy 1 Filip Dvořák, který na schůzi požadoval okamžité jednání s ministrem Johnem.

Objevily se ale i spekulace, že za aférou mohou stát někteří bývalí politici z ODS, kteří přešli do TOP 09. Vedení Věcí veřejných popírá pravost dokumentů, které mají dokazovat sledování komunálních politiků. MF DNES ale údajně disponuje dokumenty, z kterých je role soukromé agentury ABL zřejmá.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

robertos ( 8. října 2010 11:46 )

Jak se zbavit Politiků ,lhářů,zlodějů a lidí ,kteří parazitují na systému a využívají různých kliček, jak se dostat k penězům a ukrást je státu a lidem. Je možné že v okamžiku ,kdy se vám dostane tohle čtení do ruky ,bude to pro vás velmi nebezpečné a to jen proto ,že se hrzce jak si říkají –vyvolených- nemusí tohle líbit ,protože systém ,který zneužívají ,jim dostatečně nabízí dost čachrů a po-legalizované zlodějny,nebo tunely různých firem ať‘, už státních nebo soukromých ,protože když obyčejný člověk ,pokud´zrekapituluje svobodu ,po více jak 20letech a vidí ,že v politice a ve firmách jsou pořád jedni a ti samí zloději ,zkorumpovanci a převleč kabátníci,kteří vždy souhlasí jen tou zmiňovanou skupinou lidí ,kterým jde jen ve prospěch samotných a chlácholí se před vstupem do vyšších pater společnosti, jak pro lidi vše neudělají,aby byli spokojeni a ,že se jim zvýší před jejich vstupem životní úroveň, je už dávno otřepanou frází . A mám za to že těmhle lidem by se mělo šlápnout na kuří oko,aby si dlouho zapamatovali nejen oni samotní ,ale aby to bylo i výhružkou pro další generace ,kteří budou chtít být u moci nebo kormidla ,nějaké firmy,že nejsou tu sami pro sebe ,ale mají zodpovědnost za svojí práci ,která jim byla svěřená a taky ze z toho musí vyvodit důsledky pro ně samé,když něco špatně rozhodnou ať¨je to zaviněno úmyslně nebo neschopností od to ho by měli být soudy aby je potrestali a taky mají zodpovědnost za lidi ,kterých je ve státě většina a to jsou ti obyčejní lidé ,kteří na jejich rozhodování nejvíc doplácí,pozor vy bohatí a politici vás se to netýká, vy máte vždy nějaká vrátka otevřena ,oproti obyčejným lidem.

robertos ( 8. října 2010 11:45 )

Už je zapotřebí s tímhle bordelem v této republice,něco udělat a vidím to nejen v nespokojenosti obyčejných lidí ale i na internetu v oblasti vyjádření lidí na spokojenost fungování politických smyček.Fůra lidí by byla i spokojena se změnou politického vládnutí někteří podporují defenestraci ,ale chcete daleko jít hlouběji ,nejlépe nějaký puč ,ať¨už politický nebo vojenský.Protože je to neúnosné ,jak si ta Hrstka vyvolených zahrává s tou většinou obyčejných lidí a je nás přes 10milionu ,tak je to už masa a tahle masa může kdykoliv se jim nelíbí politici nebo šéfové v jejich rozhodnutí ,které většinou řeší jen je samotné v jejich prospěch a postihne to finančně tu většinu ,kteří se slepě podílí svými daněmi a různými penězi na to aby se měli tam na hoře dobře .Chce to změnu ,převrat v jakýkoliv podobě je lepší,než doplácet na bývalé veksláky ,tuneláře,politiky,propuštěné vězně ,kteří se naučily zneužít navolený systém,slepě zvolený lidmi a byl bych pro obnovu trestu smrti za tyhle zrádce republiky ,ta tvoří lidi hlavně ty obyčejné. Nejsem v žádný straně a proto ,aspoň píší jako nespokojený obyčejný občan ,kterého se vše citelně dotýká touto vládní politickou garniturou.

egal ( 4. října 2010 09:39 )

pomalu, ale jistě se vládní posty infiltrují bývalými špicly, eSTéBáky a fízly, zbytek bude složen z nezralých připitomělých prostitutek, opravdu lepší to být nemůže, zlatej protektorát

komentator ( 4. října 2010 01:06 )

Bezpečnostní agentura ABL patříci bratrovi Bárty se silně nabaluje na zakázkách státní firmy ČEZ. Zde je příměr: ČEZ vypsal výběrové řízení na ostrahu elektráren a dalších zařízení ČEZ se stropem 370 milionů korun. Výběrové řízení vyhrála skupina Securitas. Ostrahu však bude zajišťovat Bártova BEZPEČNOSTNÍ AGENTURA ABL. V čem je jádro pudla? ČEZ souhlasila s navýšením STROPU 370 milionů korun uvedenou v podmínkách veřejné soutěže o dalších 250 milionů korun v souladu s požadavkem obou bezpečnostních agentur. Peníze skásne Bártova firma ABL. Tuto zlodějnu, která se promítne do zvýšení ceny elektřiny, zaplatí klienti. ČEZu. Tato zlodějna se projeví na zvýšení ceny elektřiny Bárta je v pohodě. To je nejlepší kšeft Agentury ABL od jejího vzniku. Zisk jak prase. To si taky Kmenta vymyslel?

komentator ( 4. října 2010 01:02 )

Jarda by měl vědět, že šmírovat politiky a vyvíjet na ně nátlak je trestný čin ABL šmírovala dokonce jejich děti a příbuzné. Copak to právní řád a zejména Charta lidských práv umožňuje? Není zajímavé, že po "úspěšném šmírování" dostala Agentura ABL zakázky zejména na Praze 11, kde šmírovala nejvíc? Bártova loutka John je ministr vnitra. Člen vedení ABL Zahálka je náměstkem ministra vnitra. A Moroz, který s estebákem Zinglem provozoval bezpečnostní agenturu je rovněž náměstkem ministra vnitra. Něco podobného tj. aby šéfové podivných bezpečnostních agentur kontrolovali ministerstvo vnitra není ani v těch nejzaostalejších afrických zemích. Mohl by jarda říci, v které civilizované zemi bezpečnostní agentury kontrolují ministerstvo vnitra?. V USA milý Jardo by za něco podobného byla bezpečnostní agentuře odebrána licence a její šéf by již stál před soudem. A skončil by zcela jistě na několik let v lochu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa