Sedmihodinovou kritiku Nečasova kabinetu levicovou opozicí ukončilo hlasování o důvěře, v kterém vláda podle předpokladů získala hlasy všech 118 poslanců ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Komunisté a sociální demokraté byli proti.
Cíle vlády načrtl premiér Petr Nečas (ODS). Mezi hlavními úkoly kabinetu zařadil boj se zadlužováním veřejných financí, snahu o vyrovnání veřejných rozpočtů v roce 2016, reformu důchodového systému i opatření k větší průhlednosti ve veřejném sektoru.
V následné zhruba sedmihodinové rozpravě zkritizovaly prohlášení kabinetu zhruba tři desítky opozičních poslanců. Podle nich je postaven jen na škrtech a je asociální.
Komunisti jsou zástupný problém. A nejvíc křičí ti, co jsou sami z komunist.rodin, jen se překabátili a bijí se v prsa jako ti největší pravičáci a nadávají těm, co si pouze nezměnili název strany. K nečasovi- je to typ straníka, byl činný svazák rudý, dělal by kariéru přes rudou partaj.