Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 12°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Topolánkova famílie v Toskánsku: Kde na to bere?

Autor: Eva Hofrichterová, Eva Tušková - 
25. června 2010
05:01

Vínečko, bazén, výlet na jachtě… Zatímco šéf ODS Petr Nečas v Praze domlouvá vládu, jeho předchůdce Mirek Topolánek (54) už na politiku kašle. Svou rodinu vyvezl do italského Toskánska. S manželkou Lucií Talmanovou (42) a syny Tomášem (18) a Nicolasem (3) pobývá ve stejné vile jako loni. Tedy v té, o které loni jeho kamarád Marek Dalík (35) tvrdil, že si ji krátkodobě pronajal.

Topolánek s rodinou se rekreuje v srdci Toskánska u přístavu Porto Santo Stefano ve městečku Monte Argentario. Malého Nicolase hlídá chůva, a tak mají Mirek s Lucií spoustu času relaxovat u bazénu nebo na jachtě.

Kde na to bere

Topolánkovi do Toskánska přiletěli přesně před týdnem. Otce pak přijel navštívit i již plnoletý syn Tomáš, který vilu ukázal své nové přítelkyni. Nabízí se kardinální otázka: Kde Topolánek na takovou parádu bere?

Jeho pravá ruka Dalík loni tvrdil, že pronájem vily na měsíc ho stál 770 tisíc korun. Podle informací Blesku mají Topolánkovi ve vile tentokrát strávit zhruba 14 dní. Za pronájem by tak dali zhruba 385 tisíc korun. To si Topolánek, který není zaměstnán a pouze si zaregistroval živnost, zřejmě sotva může dovolit.

Odstupné půl milionu, jiné přijmy nemá

Jako šéf ODS skončil a dostal jen odstupné asi půl milionu korun. Jiné příjmy nemá. Už před měsícem přitom Topolánek trávil nákladnou dovolenou v Jordánsku.

Přitom také platí hypotéku 40 tisíc měsíčně na byt exmanželky Pavly, školu syna Tomáše v USA, tržní nájem za byt v centru Prahy a další výdaje.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

warumfernet ( 14. srpna 2010 10:19 )

My víme, že za zvonění klíčama budeme ještě hodně dlouho potit krev. Ale že jsou u nás lidi tak blbí, že nechají vyhrát volby opět rudo-modrejm filckám, tedy těm, kteří mají většinovou část naší společnosti úplně v řiti a tutu zemi do dnešního srabu cíleně přivedly, tak za to so Czechistán, prostě ten karabáč zaslouží.

alex0800 ( 28. června 2010 07:27 )

Hádám, že to samé, co provedl 90% populace.. Poslal naši zemi ještě více ke dnu a bylo mu to jedno.. Dnes je mu to úplně šumák.. A radar by Vám klidně schválil, když bydlí v zahraničí (a to byl připraven již před více než rokem na úprk!! Jeho by nezasáhli zdravotní komplikace s tím způsobené.. Uvědomte si, že dnešní politik se neliší moc od politruků doby minulé.. Jablka nepadají daleko od stromu, že..?

9030 ( 28. června 2010 00:44 )

Copak vám to už dávno nedošlo, jste jen malínkatí roztoči a tyhle vaše rozhořčený příspěvky vůbec nikoho nezajímaj. Rozhodně ne ty kterách by se to ,,jako , mělo týkat. Všichni vás maj v pr.deli. a není divu

simamach ( 27. června 2010 15:23 )

Koukám, že do Paroubka mu už moc nezbývá. málem jsem se při pohledu na Topolovo panděro pozvracela...

komentator ( 27. června 2010 09:32 )

toho nenakradli málo za topolánkovy vlády. Dle Transparency International. která se zabývá korupci v Česku, se za Topolánkovy vlády rozkradlo na předražených státních zakázkách kolem 50 miliard ročně. Copak to tehdejší 1.místopředseda vlády nečas nebo místopředsedkyně sněmovny Němcová nevěděli? Blesk a další noviny o těch lumpárnách psali. Šéf toskánských baráčníků Topol s honosnou vilou v Toskánsku (a možná i luxusní jachtou?) zřejmě též dostal čas z lupu. A nyní Nečas a Němcová berou obyčejné lidi u huby. Vyší DPH s dražšími léky a potravinami. Nižší příspěvky na mateřské, invalidům. A žádné progresivní zdanění bohatých...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa