Potvrzeno soudem: Vesecká je justiční mafiánka

Autor: Eva Hofrichterová - 
14. června 2010
16:29

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká to má potvrzeno soudem: Je justiční mafiánka. Spolu s ní tahle nálepka zůstává i exministrovi spravedlnosti Pavlu Němcovi. Neuspěli tak s žalobou na nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou, která je tak nazvala kvůli kauze Jiřího Čunka. Nová vládo, není čas, aby mafie opustila justici v Česku?

Krajský soud v Praze tak dnes opět přiznal, že spravedlnost v Česku mají v ruce mafiáni. Jak se k tomu postaví nová vláda? „Jde o občanskoprávní spor, který nemůže ovlivňovat personální politiku vlády. Ten výrok je prostě mediálně vděčný,“ řekl Blesku místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Spor se táhne už dva roky. Benešová tehdy o Vesecké a její partě do médií řekla: „Jsou to členové zákulisní justiční mafie, která se justici snaží plně ovládnout, aby sloužila zájmu vládnoucí garnitury, a že se snaží ovlivňovat kauzy v zákulisí, což se jim zatím daří.“

Za výrok Benešovou v lednu 2008 společně zažalovali Vesecká, Němec, místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera, Vesecké náměstek Karel Černovský, náměstek Libor Grygárek, šéf jihomoravských státních zástupců Petr Coufal a státní zástupce Arif Salichov. Soud včera už podruhé a definitivně rozhodl, že Benešová se nikomu kromě Grygárka omlouvat nemusí. Rozhodnutí je nepravomocné a lze se proti němu odvolat.

ivuska1 ( 27. října 2010 19:47 )

Plny souhlas. Jak je mozne ze se jim nic nestane a nejdou do vezeni!

anasyi ( 18. června 2010 01:41 )

mam obavy,ze to asi nebude jenom klepnuti pres prsty,oni budou chtit zastavit retezovou reakci.

karel128 ( 16. června 2010 10:54 )

Plný souhlas - je potřeba tuto mafii z justice a politiky vyházet, bez nějakého odstupného a zlatých padáků. Dosadit nové čisté lidi, aby mohli být mafiáni /jako Řebíčkové a jiní/ souzeni /zabavení nakradeného majetku a kont,i z jejich rodin, na které to mají přepsané/-a zavřeni za zneužití veřejného činitele /zloděje-mafiána/- - byli rozkradeny stamilirdy,-a bylo by po dluhu ČR.

komentator ( 16. června 2010 08:49 )

Za odvahu postavit se "justiční mafii" je zapotřebí soudce Cepla pochválit. Víc takových slušných a odvážných soudců. Cepl se svým rozhodnutím postavil i ministryni Kovářové, která kryla Veseckou a další členy "justiční mafie", včetně soudce Nejvyššího soudu Kučery. Místo toho aby honila zloděje jako bývalého ministra dopravy Řebíčka (doporučuji přečíst článek v Blesku o Rěbičkových zlodějinách) Nejvyšší státní zástupkyně Vesecká pletichařila v kauze Čunek. Pomáhala zamést tuto kauzu pod koberec

komentator ( 15. června 2010 17:02 )

se zastávala justiční mafiánky Vesecké, mafiána Němce a dalších státních zástupců, kteří manipulovali citlivé případy. Je ostuda, že ministryně spravedlnosti Kovářová Veseckou již dávno neodvolala. A tomu gaunerovi Němcovi dala ministryně Kovářová obrovské zakázky. Kovářová z justice udělala pěkný chlív.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa